Już niedługo pod tym hasłem będzie się kryło nie tylko wspaniałe mistrzostwo świata wywalczone przez Anitę Włodarczyk, ale też prawdziwy Złoty Młot, którym 1 października na targach Złoto Srebro Czas mistrzyni świata zostanie uhonorowana przez mistrzów rzemiosła artystycznego.

Jeden złoty młot Anita Włodarczyk już otrzymała – tyle że był to zwykły młotek pomalowany złotą farbą… Godne prawdziwej mistrzyni jest jednak prawdziwe złoto. 24-karatowe – najlepsze, bo najwyższej próby i bez żadnych dodatków. I nie zwykły młotek, tylko młot, którym „wyrzuciła” złoty medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Pekinie. Pozłoci go Jerzy Stachurski – Mistrz Rzemiosła Artystycznego w brązownictwie i złotnictwie, a wręczony zostanie w imieniu członków Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów. Dla mistrzyni od mistrzów.

„Cieszymy się z sukcesu reprezentantki Polski i w ten sposób chcielibyśmy jej za to mistrzostwo podziękować. Zwłaszcza że my – mistrzowie artyści w różnych dziedzinach, jak choćby jubilerstwo, kaletnictwo, introligatorstwo czy kowalstwo – dobrze wiemy, jak wiele trzeba włożyć czasu i wysiłku, by być najlepszym w swojej dziedzinie” – wyjaśniła ideę przyznania nagrody Olga Werbeniec, prezes OCRA.

Wręczenie Złotego Młota dla Anity Włodarczyk uświetni uroczystość otwarcia 16. edycji targów Złoto Srebro Czas 1 października o godzinie 11.00 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie.