Organizator targów przychylił się do wniosku złożonego przez kilkunastu wystawców o zmianę terminu targów tak, by rozpoczynały się one we czwartek, a kończyły w sobotę. Ich 15. edycja odbędzie się już w nowej formule.

„Jeśli targi będą trwać czwartek, piątek, sobota, będziemy mieć trzy efektywne dni targowe. Pracując w niedzielę nie osiągamy wyników, nie pozyskujemy nowych klientów branżowych, ponieważ w niedzielę nie odwiedzają oni targów” – napisali w swoim liście wystawcy. „Niedziela jest tradycyjnie dniem otwartym dla publiczności – taką decyzję zarząd targów podjął swego czasu w oparciu o preferencje wystawców, którzy nie tylko chcieli bezpośredniej sprzedaży, ale także możliwości konfrontacji swojej oferty z klientem ostatecznym. Aktualnie nie mamy sygnałów o potrzebie zniesienia dnia otwartego, dlatego w tych nowych uwarunkowaniach publiczność niebranżowa będzie miała wstęp na targi w sobotę” – wyjaśniła Wanda Gontarska, dyrektor targów Złoto Srebro Czas.

Wniosek o przesunięcie imprezy o jeden dzień wystawcy motywowali również potrzebą choć jednego dnia wolnego przed zaczynającym się już w poniedziałek normalnym tygodniem pracy. Wolna niedziela z pewnością ucieszy wszystkich uczestników targów. Także organizatorów…