Tradycyjnie już Międzynarodowe Centrum Targowe miało swoje stoisko informacyjne na targach Amberif w Gdańsku, gdzie dostępny był Magazyn Targowy Złoto Srebro Czas oraz książka Bursztyn nie tylko nad Bałtykiem.

Marzec to dobry czas, by zacząć myśleć o odbywających się w październiku targach Złoto Srebro Czas, dlatego już od wielu lat MCT ma swoje stoisko informacyjne na targach Amberif w Gdańsku. To także okazja do indywidualnych spotkań i rozmów z wystawcami. Na stoisku dystrybuowany był Magazyn Targowy Złoto Srebro Czas, poświęcony najważniejszym zagadnieniom rynkowym oraz aktualnym trendom w biżuteryjnej modzie, jak również wydawnictwo Bursztyn nie tylko nad Bałtykiem przedstawiające dokonania bursztynników z Polski centralnej i południowej. Książka ta, która towarzyszy prezentowanej do końca maja br. w PAN Muzeum Ziemi wystawie pod tym samym tytułem, ma za zadanie kształtować wizerunek bursztynu i branży bursztynniczej, jak również podkreślić wkład organizatorów targów ZSC w jego szeroko pojętą promocję. Kamień ten jest bowiem w coraz większym stopniu obecny w wyrobach firm i artystów na stoiskach targów Złoto Srebro Czas, a Międzynarodowe Centrum Targowe aktywnie działa w Konsorcjum Bursztyn Skarb Polski realizującym ministerialny program zagranicznej promocji branży jubilerskiej i bursztynniczej.

Zarówno o książce, jak i wystawie Bursztyn nie tylko nad Bałtykiem został przygotowany materiał pt. Rynek wymaga popularyzacji. Bursztyn na targach Złoto Srebro Czas w Warszawie na Międzynarodowe Sympozjum Badaczy Bursztynu „Złoża – kolekcje – rynek”, w którym udział wzięli także przedstawiciele organizatora targów. Specjalny plakat był prezentowany przez cały czas trwania sympozjum w ogólnie dostępnej sali posterowej.