W dniach 20-23 lutego podczas wiodących europejskich targów inhorgenta europe 2009 już po raz kolejny, tym razem swoją jubileuszową edycję prezentowały targi Złoto Srebro Czas. Magazyn targowy, który swoją wędrówkę z prezentacją targów i wystawców rozpoczął od Monachium, cieszył się zainteresowaniem odwiedzających, a biżuteria w nim prezentowana budziła podziw wśród zagranicznych wystawców.
W targach wzięło udział 1183 wystawców z 47 krajów, w tym liczna grupa z Polski, bo aż 29. Dla wielu polskich firm i designerów inhorgenta na stałe znalazła się już w kalendarzu wystąpień targowych.
Mimo zapowiadanego kryzysu targi odwiedziło blisko 30 000 gości branżowych z 79 państw.
Stoiska największych firm jubilerskich i zegarkowych zaskakiwały aranżacją stoisk i bogatą ekspozycją najnowszych kolekcji. Piękne przedmioty można było również podziwiać na wielu ekspozycjach, między innymi na „Design Podium”, miejscu prezentacji talentu młodych designerów. Nie zabrakło również licznych seminariów na temat trendów w kolorach i najmodniejszych kamieni szlachetnych na 2009 rok. Zainteresowaniem cieszył się także wykład pt: „Przyszłość luksusu”
W tym roku z okazji kończącego się karnawału Wystawcy targów zaproszeni zostali na wystawny bal, który wieńczył drugi dzień targów. Wśród opinii Wystawców, mimo trudnego czasu i niesprzyjającej pogody targi zakończyły się pozytywnymi nastrojami.