Przy obecności wyjątkowych gości, z tortem i szampanem – ale bez tradycyjnego przecięcia wstęgi – została otwarta 17. edycja targów Złoto Srebro Czas, która gości 165 wystawców.

Uroczystość otwarcia, którą poprowadziła dziennikarka telewizyjna Anna Popek, zaszczycili swoją obecnością goście specjalni, m.in. modelka i fotografka Lidia Popiel oraz satyryk i showman Szymon Majewski. „Uwielbiam biżuterię polskich projektantów, ponieważ jest piękna, a przede wszystkim dlatego, że idealnie pasuje mi do stroju” – mówiła Lidia Popiel, która z targami Złoto Srebro Czas związana jest od wielu lat. Powoli stałym ich bywalcem staje się również Szymon Majewski, który rok temu odebrał Bursztynową Różę za działalność charytatywną, a w tym roku sam mógł wytypować kandydata do tego honorowego wyróżnienia. Jego wybór padł na aktorkę Małgorzatę Foremniak, Ambasadorkę Dobrej Woli UNICEF współpracującą od 15 lat z Fundacją Spełnionych Marzeń i pomagającą osobom chorym i potrzebującym. Bursztynową Różą oraz okolicznościowym czekiem aktorka zostanie uhonorowana w późniejszym terminie.

Zamiast przecięcia tradycyjnej wstęgi dokonano otwarcia jednej z 16 wystaw zorganizowanych pod hasłem Forum Sztuki Złotniczej – to inna forma realizacji idei promowania współczesnej polskiej sztuki złotniczej i jej twórców towarzyszącej Targom od początku istnienia.

Goście targów – przez pierwsze dni tylko branżowi, trzeciego dnia również publiczność niebranżowa – mają okazję zapoznać się z nowościami 165 firm, w tym 52 (rekord!) producentów biżuterii z bursztynem oraz 60 artystów plastyków. „Dziękuję, że wybraliście targi Złoto Srebro Czas i w tych trudnych czasach znaleźliście tak dużo siły, by promować biżuterię” – powiedział Rafał Galimski, prezes Międzynarodowego Centrum Targowego.