Jeszcze tylko do 20 września można nadsyłać prace do Ogólnopolskiego Konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle. Tematy tegorocznej jubileuszowej edycji to „Biżuteria z baśni tysiąca i jednej nocy” dla juniorów i „Pierścień Królowej ¦niegu” dla seniorów.

Tradycyjnie już konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: dla juniorów i seniorów – w tej drugiej kategorii można zgłaszać prace z podziałem na wykonane technikami ręcznymi i komputerowymi. Zostaną one ocenione przez jury, w którym będą zasiadali wybitni fachowcy złotnicy i jubilerzy oraz przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorami konkursu Złoto i Srebro w Rzemiośle są Międzynarodowe Centrum Targowe oraz Ogólnopolska Komisja Złotniczo-Jubilerska Związku Rzemiosła Polskiego. Jego celem jest promowanie jakości, profesjonalizmu i fachowości w sztuce złotniczej, jak również umiejętności złotników-jubilerów – zarówno tych, które od wielu lat wykonują ten zawód, jak i rozpoczynających pracę zawodową w tej profesji.

Już od dekady konkurs towarzyszy targom Złoto Srebro Czas. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w tegorocznej edycji zostało zaplanowane na 6 października na godzinę 15.00.

Więcej informacji:
Złoto i Srebro w Rzemiośle