Z przyjemnością informujemy, że prof. Barbara Kosmowska-Ceranowicz, autorka koncepcji książki i wystawy „Bursztyn nie tylko nad Bałtykiem”, otrzymała nagrodę Złotej Róży za książkę „Bursztyn w Polsce i na świecie”.

„Bursztyn w Polsce i na świecie” została uznana najlepszą polską książką popularno-naukową w sezonie wydawniczym 2011/2012. Nagroda – Złota Róża – została wręczona autorce 21 września br. podczas uroczystego otwarcia XVI Festiwalu Nauki. Jest to dwujęzyczna, kolorowa publikacja prezentująca urodę, dzieje i szczególne właściwości bursztynu, uwzględniająca najnowszą literaturę przedmiotu. Pisana w sposób prosty i przystępny adresowana jest zarówno do osób związanych zawodowo z obróbką żywic kopalnych, jak i licznego grona miłośników tego szczególnego minerału. Omawia genezę, występowanie, nazewnictwo i obróbkę sukcynitu i innych żywic kopalnych w perspektywie światowej, historię ich obecności w naszej kulturze i związane z nimi tradycje, a także badania zawartego w kopalnych żywicach materiału organicznego.

Mamy przyjemność współpracować z prof. dr. hab. Barbarą Kosmowską-Ceranowicz od ponad 10 lat przy cyklu prezentacji Muzea na targach, w ramach których na Złoto Srebro Czas od 2001 r. prezentowane są eksponaty z Warszawskich Zbiorów Bursztynu. W tym roku na targach swoją premierę będzie miała książka „Bursztyn nie tylko nad Bałtykiem”, prezentująca dokonania bursztynników z Polski centralnej i południowej. Publikacji będzie towarzyszyła wystawa pod tym samym tytułem: jej pierwszy wernisaż planowany jest na 5.10 w czasie targów Złoto Srebro Czas, drugi na 18.10 w PAN Muzeum Ziemi.

„Bursztyn w Polsce i na świecie”
Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
cena: 69 zł
Stron: 304
Format: 180×200
Wydanie 1
Oprawa miękka ze skrzydełkami