Włoski przemysł jubilerski od dawna dyktuje kierunki w modzie jubilerskiej. Jakie trendy tamtejsi producenci proponują na najbliższy sezon? Tego dowiemy się na stoisku firmy Oleńka Olg&s z Wrocławia, która na targach w Warszawie pojawi się po raz pierwszy.

„Z całą pewnością będą to duże formy biżuterii złotej. Moda ta dobrze przyjęła się we Włoszech, gdzie jej najbardziej skutecznymi ambasadorami są celebryci. Widać ją także już w Polsce, ale przebija się jeszcze dość nieśmiało. Podczas gdy Włoszki eksponują biżuterię wykonaną ze złota, Polki noszą raczej ozdoby w kolorze złota” – podsumowuje Jerzy Kleszczyński, współwłaściciel firmy. I dodaje: „Złoto przestało być traktowane w kategoriach symbolu bogactwa, stało się elementem mody i obecnie dość silnym trendem”.

Na dowód, że Polki idą w ślady zawsze eleganckich koleżanek z Włoch, przywołuje on rosnące statystyki sprzedaży biżuterii w swojej firmie w ostatnich miesiącach. Co jest takiego wyjątkowego w ozdobach ze złota żółtego, różowego i czerwonego, jak również oksydowanego z naturalnymi kamieniami? „Ta biżuteria jest inna, nowoczesna, od razu wyróżnia się wyglądem i jakością na tle tzw. klasycznych wzorów, które nadal dominują na polskim rynku. Zastosowana do jej produkcji technika elektroformy pozwala uzyskać wyrób lekki a jednocześnie okazałych kształtów” – przekonuje Jerzy Kleszczyński. Oprócz ogromnych możliwości technologicznych elektroforma jest także spełnieniem marzeń zarówno producentów, jak i klientów o atrakcyjnej cenowo i wizualnie biżuterii.