10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu specjalnego w Smoleńsku zginęli
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński
wraz z Małżonką Marią Kaczyńską
oraz Ich najbliżsi Współpracownicy i wszystkie towarzyszące Im Osoby.
Jesteśmy pogrążeni w smutku i żałobie, jak wszyscy Polacy.

*   *   *

Pani Prezydentowa była dla nas bardzo bliską i przyjazną Osobą. Pierwszy raz odwiedziła Targi w 2005 roku jako Małżonka Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

3 października 2008 roku podczas uroczystego otwarcia Targów pani Maria Kaczyńska jako Pierwsza Dama RP została uhonorowana Bursztynową Różą- wyróżnieniem przyznanym Jej przez środowisko jubilerów, artystów projektantów, złotników i zegarmistrzów skupionych wokół targów Złoto Srebro Czas w dowód uznania za działalność społeczną i charytatywną.W liście skierowanym do Pani Prezydentowej napisaliśmy:

…co prawda w inny sposób niż Pani zajmujemy się upiększaniem świata, doceniamy i szanujemy Pani wysiłki na rzecz tych, którym się nie poszczęściło w życiu, których dotknął los. Pani dobroć zainspirowała nas do ustanowienia wyróżnienia pod hasłem „Miej serce i patrzaj w serce- przeciw obojętności” i widzimy Panią jako pierwszą osobę , którą chcielibyśmy obdarować tym wyróżnieniem…

W 2009 roku Pani Prezydentowa uczestniczyła w Targach uroczyście przekazując Bursztynową Różę swojej następczyni, pani Jadwidze Czartoryskiej.

Bursztynowa Róża stała się symbolem dobroci i wrażliwości społecznej.

Panią Prezydentową będziemy wspominać jako Osobę przyjazną, ciepłą, uśmiechniętą, otwartą na kontakty z ludźmi. Była naszym Gościem nie tylko oficjalnym, ale i Kobietą, która potrafiła docenić piękną biżuterię i wyrazić uznanie jej twórcom.

Jesteśmy dumni, że była z nami.

Zapraszamy do Galerii: Maria Kaczyńska- spotkania na targach