Firma Bimart poszerzyła swoją ofertę o zegarki damskie i męskie kanadyjskiej marki TENSE wyprodukowane z najlepszych występujących tam gatunków drewna. Ich pełna kolekcja zostanie po raz pierwszy zaprezentowana polskiemu odbiorcy na targach w Warszawie.

„Zegarki ekologiczne to absolutna nowość w Polsce, do tej pory nie wprowadziła ich na tutejszy rynek żadna firma, chociaż w skali światowej istnienie wielu producentów o takiej specjalizacji” – wyjaśnia Marek Biczak, właściciel Bimart-u, polski przedstawiciel i dystrybutor takich marek jak Guillermo Forchino i Veronese. Jedną z takich firm jest TENSE, marka istniejąca w Kanadzie od 1971 r., łącząca naturę i ekologię z oryginalnym stylem życia. Oferuje ona zegarki z mechanizmami japońskimi Miyota, których koperty i bransolety wykonane są ze szlachetnych gatunków drzew rosnących w tym kraju, takich jak drzewo różane czy cedr kanadyjski. „W procesie produkcji zachowano naturalną kolorystykę tego drewna, nie jest ono ani sztucznie barwione, ani też impregnowane” – wyjaśnia dystrybutor. I podkreśla, że nie wpływa to negatywnie na ich walory użytkowe, ponieważ te gatunki drewna są ze swej natury bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych.

Część kolekcji zegarków TENSE można zobaczyć na stronie veronese.com.pl, gdzie oferowane są w sprzedaży detalicznej w cenach wahających się między 500 a 1100 zł.