Zakończyły się Targi Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas 2008, odbyły się już po raz dziewiąty w dniach 3-5 października w Warszawskim Centrum Expo XXI. Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych.
Targi stwarzają możliwość nawiązania kontaktów handlowych, zapoznania się z najnowszymi trendami na następne sezony oraz ofertami producentów i dystrybutorów, jak również obejrzenia licznych wystaw specjalnych i uczestnictwa w interesujących z handlowego i towarzyskiego punktu widzenia wydarzeniach. Ich termin – zawsze w pierwszy weekend października – jest na tyle wczesny, aby możliwa była realizacja zamówień jeszcze przed okresem przedświątecznym. Tradycyjnie pierwsze dwa dni były przeznaczone tylko dla fachowców z branży, natomiast ostatni, trzeci dzień – zgodnie z życzeniem większości wystawców – był otwarty dla publiczności.
Zakres tematyczny targów stanowi przekrój przez całą branżę i obejmuje biżuterię srebrną, złotą, bursztynową, fashion, kamienie szlachetne i jubilerskie, zegarki, opakowania i elementy wystawiennicze, meble, narzędzia, maszyny i programy komputerowe. Oferta wystawców stale ewoluuje, dopasowując się do aktualnych potrzeb odbiorców – podczas gdy jeszcze do niedawna królowało srebro, tak obecnie dominuje żółte i białe złoto z diamentami i kamieniami szlachetnymi. Także biżuteria fashion staje się coraz bardziej popularna.
W tym roku w targach wzięło udział 245 wystawców, w tym 23 firmy z bursztynem. Z zagranicy było 16 wystawców z 10 krajów (Rosja, Turcja, Włochy, Belgia, Niemcy, Australia, Czechy, Austria, Dania, Litwa).
Już teraz zapraszamy na jubileuszową edycję targów Złoto Srebro Czas 2009!
2-4 października 2009
Centrum Expo XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14.
Prezentacje 2008 w Teatrze Współczesnym

W poniedziałek 17. listopada o godzinie 18.00 w Teatrze Współczesnym w Warszawie rozpocznie się wernisaż wystawy prac Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje. Zostaną zaprezentowane prace nagrodzone, wyróżnione oraz zakwalifikowane na wystawę. Będzie je można oglądać do 14 grudnia.

Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych, organizatorzy targów Złoto Srebro Czas, są obok Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych współorganizatorem tego prestiżowego konkursu, od 8 lat promując współczesną, polską sztukę złotniczą.

Wcześniejsze wiadomości na ten temat:
Antek Zaremski laureatem Prezentacji http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=22
Obradowało jury konkursu Prezentacje http://www.zlotosrebroczas.com/news.php?akt=1