Magdalena Kwiatkiewicz, Michał Kwiatkiewicz i Krzysztof Madelski – założyciele i właściciele firmy YES Biżuteria oraz kluczowi, długoletni wystawcy targów Złoto Srebro Czas – znaleźli się w pierwszej dziesiątce finalistów prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku organizowanym przez Ernst & Jung.

W uzasadnieniu nominacji dla firmy YES Biżuteria czytamy: „jeden z najbardziej znanych polskich producentów biżuterii, który od ponad 30 lat kreuje trendy i style na rynku, oferując niepowtarzalne wzornictwo i wysoką jakość produktów. Firma zarządza niemal 100 punktami – jest drugą pod względem liczby salonów jubilerską siecią sprzedaży w Polsce”.

Ta prestiżowa nominacja zbiegła się z jubileuszem 30-lecia istnienia firmy. Obecnie YES Biżuteria jest w pierwszej trójce największych producentów i dystrybutorów biżuterii w Polsce: blisko 100 sklepów jubilerskich Yes działa na zasadzie franczyzy – w firmie i podlegających jej sklepach zatrudnionych jest ok. 500 osób. Firma posiada największą hurtownię w Polsce, zaopatrującą aktualnie 800 sklepów jubilerskich w kraju oraz eksportującą do m.in. Holandii, Belgii i Szwecji. Dla potrzeb sieci YES Studio Biżuterii Sp. z o.o. projektuje i produkuje m.in. ekskluzywną linię biżuterii z diamentami oraz biżuterię autorską STUDIO Y.

Zdaniem właścicieli, o sukcesie zadecydowały takie czynniki jak: odpowiedzialność właściciela – nie tylko względem partnerów, ale i własnej rodziny, większe utożsamianie się z jej działaniami i celami, minimalizowanie procedur i biurokracji oraz niesformalizowana, szybsza komunikacja w firmie.

Ernst & Young Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców na świecie. Konkurs jest organizowany od 1986 roku, uczestniczy w nim ponad 50 państw. Niezależne od Ernst & Young jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy w oparciu o takie kryteria jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. W skład polskiego jury wchodzą: Jan Krzysztof Bielecki, Leszek Czarnecki, Andrzej Dębowski, Maciej Duda, Ryszard Florek, Michał Kiciński, Jerzy Koźmiński, Piotr Mikrut, Dariusz Miłek, Jacek Siwicki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych co najmniej 30 lat pełnych sukcesów.