Na rodzimych targach nie może zabraknąć tematyki bursztynowej. Oprócz wyjątkowej biżuterii zdobionej tą skamieniałą żywicą prezentowanej na stoiskach wiodących producentów, zostały przygotowane także specjalne wystawy ukazujące bursztyn w innym niż tylko jubilerskie świetle.

Stałe miejsce na targach ma cykl wystaw zorganizowanych przez Muzeum Ziemi PAN. Ósma już odsłona ekspozycji, na którą składa się fragment Warszawskich Zbiorów Bursztynu, nosi tytuł „Bursztynowa bryła”. Zostaną na niej zaprezentowane m.in. należące do rzadkości okazałe bryły o masie powyżej 3000 gram. Na stoisku będą się także odbywały konsultacje. Stoisko 137

Zainteresowanych tematyką bursztynową zachęcamy do odwiedzenia stoiska Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników, na którym dr Elżbieta Sontag z Muzeum Inkluzji w Bursztynie Uniwersytetu Gdańskiego będzie prezentować bursztynowe inkluzje.

Pozostając w temacie bursztynu, zachęcamy do obejrzenia wyjątkowego tryptyku autorstwa Mariusza Drapikowskiego, który powstał w intencji modlitwy o pokój w Ziemi ¦więtej. Docelowo zostanie on umieszczony w IV Stacji Drogi Krzyżowej w Kaplicy Najświętszego Sakramentu w Jerozolimie. Pełen symbolicznych treści i nawiązań do historii sztuki chrześcijańskiej jest wykonany z udziałem złota, srebra, tytanu i bursztynu.

Uroczyste otwarcie Tryptyku „Niebiańska Jerozolima” odbędzie się 3. października o godz. 11.30. Zapraszamy: hala targowa, stoisko nr 207