Anima, MJM, S&A, Jerzy Macur, Amber Ring, Dziubeka i Michałowscy – te firmy przekazały biżuterię na aukcję oraz loterię fantową, która towarzyszyła pokazowi mody „Piękne nad życie” zorganizowanemu przez Fundację Spełnionych Marzeń.

Na wybiegu pojawiły się dość niecodziennie wyglądające modelki – pacjentki oddziału chirurgii onkologicznej w Instytucie Matki i Dziecka. Podopieczne Fundacji, dziewczyny, które pokonały raka. Dlatego nikogo nie dziwiły ogolone głowy, peruki, rozmiary większe niż 40, a nawet mniejsze niż 36… I tak były najpiękniejsze: zdrowe i uśmiechnięte, w strojach zaprojektowanych przez siebie i £ukasza Jemioła. Promieniowały szczęściem – to one były gwiazdami wieczoru, nawet jeśli paradowały po wybiegu w towarzystwie najgorętszych obecnie mężczyzn: znanych modeli, aktorów, wokalistów, m.in. £ukasza Zagrobelnego, Pawła Stasiaka, Mariusza Totoszko, Mikołaja Roznerskiego, Mikołaja Krawczyka, Tomasza Ciachorowskiego oraz Antoniego Królikowskiego.

Pokaz mody został zorganizowany w ramach ¦wiatowego Dnia Walki z Rakiem, a głównym celem było przełamanie stereotypów oraz stworzenie aktywnego lobbingu na rzecz osób chorych onkologicznie. Takie spotkania są również okazją, by zebrać środki na wsparcie dla podopiecznych Fundacji: dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz ich opiekunów. Dlatego pokazowi mody towarzyszyła aukcja biżuterii, którą na ten cel przekazali wystawcy targów Złoto Srebro Czas: Anima, MJM i S&A. Jerzy Macur, Amber Ring, by Dziubeka i Michałowscy byli natomiast sponsorami nagród rzeczowych, które można było wygrać w loterii fantowej.

„Cieszę się, że mogę wspierać Fundację Spełnionych Marzeń. Widzę, jak ciężką i jak bardzo potrzebną pracę wykonują państwo Osuchowie i tym bardziej jest mi miło, że w tę pomoc angażuje się liczne grono wystawców targów Złoto Srebro Czas. To dobra i pożyteczna tradycja, mam nadzieję, że jeszcze długo będziemy ją pielęgnować” – podsumował Jerzy Macur, który wpiera nie tylko Fundację Spełnionych Marzeń, ale i innych laureatów Bursztynowej Róży.