Nagrodami w kategorii Mistrz Srebra  w konkursie Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D będzie indywidualna wystawa zorganizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy wraz z katalogiem oraz 5 tys. zł ufundowane przez Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy.

Dla Galerii Sztuki w Legnicy, która od lat zajmuje się profesjonalną promocją sztuki złotniczej, konkursy takie jak Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D to dobra okazja, by odkryć nowe talenty lub choćby nowatorskie prace. „Konkursy od zawsze działają na twórców mobilizująco, powstają prace lepiej przemyślane i bardziej odkrywcze, a przy mnogości uczestników nietrudno o niejedno zaskoczenie. Tego właśnie spodziewam się i tym razem” – mówi Zbigniew Kraska, dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy i członek jury.

Prace uczestnika, który najlepiej spełni te oczekiwania, zostaną zaprezentowane na wystawie indywidualnej zorganizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy. Taka nagroda uchodzi w środowiskach artystycznych za pożądaną z wielu powodów – to wyjątkowa szansa na pokazanie własnych prac w miejscu słynącym z profesjonalizmu i cieszącym się uznaniem w kręgach artystycznych nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Ponadto Mistrz Srebra otrzyma także nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. zł – sponsorem tej nagrody jest Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy, którego głównym celem jest wspieranie przedsiębiorczości na Mazowszu. Oferta MRFP skierowana jest podmiotów gospodarczych funkcjonujących w różnych obszarach gospodarki, które znajdują się w fazie rozwoju lub ekspansji rynku, osób bezrobotnych i absolwentów, którzy rozpoczną działalność gospodarczą przed podpisaniem umowy o pożyczkę. Jeśli więc konkurs Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni okaże się trampoliną do sukcesu, na początku drogi na szczyt właśnie tutaj można będzie uzyskać wsparcie.