Uczestnicy Targów Złoto Srebro Czas 2010 będą mieli wyjątkową okazję zobaczenia wystawy Gdańsk – ¦wiatową Stolicą Bursztynu, w ramach której zostanie pokazana także wystawa prac członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych „Nasz bursztyn”.

Wystawa promująca Gdańsk i bursztyn jest przenośną, nowoczesną ekspozycją, prezentującą na ponad 100 fotografiach zbiory Muzeum Bursztynu w Gdańsku – m.in. odmiany barwne, naturalne formy, bryły, inkluzje, obiekty archeologiczne i pochodzące z XIX i XX wieku, jak również sztukę ludową i prace znanych mistrzów współczesnej sztuki bursztynniczej. Nie zabraknie na niej także zdjęć współczesnych obiektów użytkowych i biżuterii bursztynowej artystów polskich i zagranicznych.

Walory zdobnicze bursztynu i nowoczesne spojrzenie na ten wyjątkowy kamień odnajdziemy w biżuterii prezentowanej na wystawie „Nasz bursztyn”, na którą składają się prace 38 członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. Autorzy twierdzą, że jest to ich „codzienne, normalne myślenie o bursztynie”, ale znajdą się tam również prace zgoła „niecodzienne”.

Organizatorami ekspozycji są Związek Miast i Gmin Morskich, Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska Oddział Muzeum Bursztynu oraz Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu.