W dniach 11-12 czerwca odbyła się w Warszawie Wystawa Biżuteria Włoska, która zgromadziła ponad 50 włoskich firm i ok. 100 kupców z 23 państw.

„Celem tej organizowanej już po raz 6. wystawy jest pogłębienie relacji handlowych z firmami włoskimi oferującymi biżuterię. Ofertę producentów pochodzących głównie z regionu Kampanii, Arezzo, Vicenzy oraz Valenzy zobaczyli przedstawiciele ok. 100 firm, którzy przyjechali do Warszawy z 23 państw, poczynając od Skandynawii, poprzez Europę ¦rodkową i Wschodnią, po Azję” – powiedział Piotr Pietrycki z Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich (ICE). Wystawie towarzyszyły spotkania bilateralne oraz specjalny wieczorny pokaz biżuterii, na który zaproszono ponad 350 gości, w tym kupców, przedstawicieli instytucji i mediów oraz vipów.

„Oferta włoskich firm była mocno zróżnicowana zarówno pod względem trendów, jak i ceny. Takie spotkania są świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla kupców, którzy nie odwiedzają zagranicznych targów jubilerskich” – podsumowała Małgorzata Wąsowska.

Wystawę zorganizowało Biuro ICE Warszawa – Agencja Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich. Była to jej 6. edycja – wcześniejsze odbyły się w Warszawie (2008), Budapeszcie (2009), Bukareszcie (2010 i 2011) oraz Sofii (2012). „Wystawa z roku z na rok potwierdza trend wzrostowy zarówno włoskich firm wystawienniczych, jak i odwiedzających kupców branżowych” – podsumował Piotr Pietrycki.