Ewa Olejniczak, szef kuchni hotelu InterContinental, wprowadzi gości Wieczoru Wystawców targów Złoto Srebro Czas w kulinarny świat polskiej kuchni. To wyjątkowa okazja, by spróbować rekomendowanych przez nią specjałów.

W ramach stacji na żywo „Perły polskiej gastronomii” będzie można delektować się tradycyjnymi smakami, takimi jak wędzona słonina z mazurskiej wsi, konfitura z jarzębiny mieszane polskie sałaty z kwiatami, gotowany pęczak, sos musztardowo-miodowy – z miodem lipowym z warmińskiej pasieki . Rozkoszą dla podniebienia z całą pewnością okażą się zupa-krem z dyni z prażonymi pestkami dyni i marynowanym na zimno łososiem bałtyckim, sezonowa polska wołowina z musem selerowo-kalafiorowym, borowiki smażone na klarowanym maśle, a na deser mus z białej czekolady z gotowaną w niskiej temperaturze antonówką. Dopełnieniem przyjemności i smaku będą odpowiednio dobrane Nalewki Staropolskie.

Osobiście wybierała je i zaprezentuje gościom targów Złoto Srebro Czas podczas Wieczoru Wystawców Ewa Olejniczak. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne osiągnięcia kulinarne, co dało jej mocną pozycję w gastronomicznym świecie zdominowanym przez mężczyzn. Jest też jedyną szefową kuchni z Polski należącą do prestiżowego stowarzyszenia World Association of Chefs Societes. Inspiracji poszukuje podczas licznych podróży, a po powrocie adaptuje je do kuchni polskiej, czasem odkrywając dla niej zapomniane smaki, czasem tworząc nowatorskie smakowe kompozycje.

Od września br. Ewę Olejniczak możemy oglądać w programie „Sąsiad na widelcu”, gdzie wraz z Robertem Sową wspierają rodziny w walce o przygotowanie najlepszej potrawy.