„Nasze motto brzmi: ‘Istota tkwi w opakowaniu!’, a realizujemy je poprzez wyjątkowe podejście do klientów. Dzięki temu staliśmy się partnerami, którzy nie tylko są dostawcami dla branży jubilerskiej, ale również wspólnie pracują nad nowymi koncepcjami” – mówi właściciel firmy Westpack Søren Mogensen.

Westpack to duńska firma, koncentrująca się od 60 lat na produkcji opakowań biżuteryjnych i zegarmistrzowskich. Ten początkowo niszowy i wydawałoby się mało znaczący produkt przekształcił się w potężną koncepcję, odgrywającą ważną rolę dla każdej liczącej się w branży jubilerskiej firmy. Obecnie Westpack jest jednym z kluczowych dostawców na duńskim oraz międzynarodowym rynku i sprzedaje dziennie 200.000 opakowań oraz torebek, które rozsyłane są do ponad 7.000 klientów detalicznych oraz producentów biżuterii na całym świecie – od Wenezueli, Australii i Japonii oraz Europy. 60 lat temu firma zaczynała od produkcji opakowań kartonowych, dziś w jej asortymencie znajdują się również ekspozytory, kasety jubilerskie, opakowania składane, torebki, sakiewki, karty podarunkowe, kuferki, cenówki, papier do pakowania, artykuły ozdobne oraz środki do pielęgnacji biżuterii. Są one dostępne zarówno w sprzedaży tradycyjnej, jak i w sklepie internetowym.

Znaczna cześć produkcji odbywa się w Danii, od 2004 r. jej część została przeniesiona do Chin, przy zachowaniu nadzoru nad procesem produkcyjnym i kontroli jakość wyrobów. „Dziś blisko współpracujemy z naszymi klientami, staramy się poznać ich potrzeby i zgodnie z nimi tworzyć nowe opakowania, stale wzbogacając dostępny asortyment. Naszym celem jest zadowolenie każdego klienta – od małego sklepu jubilerskiego po światowego producenta biżuterii i zegarków” – mówi dyrektor zarządzający Morten Dalsgaard.

Na rynku polskim Westpack jest obecny od maja 2007 r. „Sukcesywnie powiększamy grono odbiorców zarówno w branży detalicznej, jak i B2B. Szczycimy się tym, że zaspokajamy potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkowo naszą pozycję na tym rynku umacnia fakt, że realizujemy również indywidualne zamówienia” – deklaruje Anna Jensen, menedżer ds. sprzedaży w Polsce. Jej zdaniem, ważną rolę w nawiązywaniu i umacnianiu kontaktów z klientami pełnią targi. „W tym roku na targach Złoto Srebro Czas jak zwykle zaprezentujemy najnowsze kolekcje, ale też nie zabraknie specjalnych urodzinowych akcentów – już dziś serdecznie zapraszamy” – zachęca Anna Jensen.