Na uroczystości obchodów 15-lecia istnienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników dyrektor targów Złoto Srebro Czas została uhonorowana okolicznościowym kryształowym medalem za zasługi w promocji bursztynu.

Wanda Gontarska znalazła się w gronie 21 osób, które decyzją zarządu MSB w sposób szczególny przyczyniły się w minionych latach do promocji „złota Północy” oraz samej organizacji. Byli to m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, burmistrz Wielunia Janusz Antczak, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Gdańska Adam Koperkiewicz, kierownik Muzeum Bursztynu Joanna Grążawska oraz prof. Andrzej Szadkowski z ASP w £odzi.

Dyrektor targów Złoto Srebro Czas od lat promuje w Warszawie bursztyn bałtycki, przede wszystkim realizując od 2001 r. wspólnie z Muzeum Ziemi PAN projekt Muzea na targach, w ramach którego prezentowane są m.in. eksponaty z Warszawskich Zbiorów Bursztynu. Najnowszy projekt przygotowywany wspólnie z prof. Barbarą Kosmowską- Ceranowicz nosi tytuł „Nie tylko nad Bałtykiem” i ma na celu promocję dokonań bursztynników działających w centralnej i południowej Polsce. Efektem będzie publikacja książkowa, której wydanie planowane jest na edycję targów w 2012 r.

W imieniu targów ZSC i laureatki, serdecznie dziękujemy za docenienie zasług.

Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Bursztynników gratulujemy jubileuszu i dotychczasowych dokonań oraz życzymy nieprzerwanego pasma sukcesów w dalszej działalności.