W lipcowy i upalny dzień odwiedziła nas w biurze targów ZSC Lidia Popiel, Ambasador Bursztynu 2007-2009, a popularnie królowa bursztynu, jak mówią o niej zaprzyjaźnieni dziennikarze, związani z branżą modową.
Z rąk Eugeniusza Galimskiego, prezesa zarządu Pracowni Sztuk Plastycznych otrzymała Jubileuszowy Medal PSP wraz z podziękowaniem za budowanie marki ZSC. W ubiegłym roku, na 10-lecie naszej imprezy, Jubileuszowe Medale otrzymali również:
prof. Barbara Kosmowska- Ceranowicz, Stefan Duk, Jerzy Macur, Robert Pytlos, Anna Sado, Ryszard Rembiszewski. Organizatorzy PSP i MCT wielokrotnie podkreślają, że na sukces targów składa się kilka czynników i nie byłby on możliwy bez zaangażowania wielu ludzi. 10-lecie stało się okazją, żeby im podziękować. Cieszymy się, że wszystkie Medale są już u osób uhonorowanych.
Przy chłodzących napojach Lidka podzieliła się z nami wrażeniami z ostatniej sesji fotograficznej, którą robiła z Moniką Richardson, nową Ambasador Bursztynu, na tle zabytków Gdańska. Opowiedziała o swoim udziale w pokazach mody i biżuterii na dorocznej imprezie Warsaw Fashion Street na Nowym ¦wiecie i Krakowskim Przedmieściu. W miejscu, gdzie jak mówią bywalcy, można poczuć czym pachną najnowsze trendy.
Lidia Popiel prowadzi program Looksus w Polsat Cafe, z którym ostatnio odwiedziła Galerię Ambermoda w Sopocie i zaprezentowała biżuterię Bożeny Kamińskiej, znanej przede wszystkim z projektowania ozdób dla ulubionych czworonogów.
Ostatnią pasją Lidki jest redagowanie portalu fineLIFE.pl. Za naszym pośrednictwem nawiązała kontakt z Galerią Sztuki w Legnicy, co zaowocowało prezentacjami: „Biżuteria forma czy treść?” i „Złoto Bałtyku”.

Gratulujemy i liczymy na dalszą współpracę.