Organizatorzy targów Złoto Srebro Czas blisko współpracują ze środowiskami jubilerskimi i złotniczymi, uczestnicząc także w ważnych dla nich wydarzeniach.

Dyrektor targów Złoto Srebro Czas Wanda Gontarska wzięła udział w uroczystości poświęcenia sztandaru Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich 15 maja 2010 r. w Katedrze Wawelskiej w Krakowie. Na drzewcu sztandaru znajdzie się także tzw. gwóźdź, czyli specjalna tabliczka z wygrawerowaną nazwą targów – w ten sposób chcielibyśmy podkreślić nasze silne związki zarówno z tą organizacją, jak i szerzej z całym środowiskiem jubilerskim.

Pomysłodawcą i realizatorem wykonania sztandaru jest wieloletni członek SRJ Adam Micał, natomiast fundatorem Leszek Mudziejewski. W tej wyjątkowej uroczystości wzięli udział także prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników Mariusz Drapikowski, dyrektor Okręgowego Urzędu Probierczego w Warszawie Magdalena Ulaczyk, dyrektor Okręgowego Urzędu Probierczego w Krakowie Aleksandra Górkiewicz-Malina, prorektor ds. nauki Akademii Sztuk Pięknych w £odzi prof. Andrzej Szadkowski, jak również starszyzna Cechu Złotników, Jubilerów i Pokrewnych Zawodów w Krakowie na czele z Januszem Kowalskim oraz starszyzna Cechu Złotników, Jubilerów i Grawerów w Katowicach na czele z Jerzym Kurczokiem. Mszę odprawił i poświęcił sztandar ksiądz infułat Janusz Bielański.

Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich jest patronatem branżowym targów Złoto Srebro Czas, służąc organizatorom fachowymi radami i wsparciem merytorycznym. Również i w tym roku na stoisku SRJ na naszych targach będą prezentowane zarówno wyroby wykonane w pracowniach jego członków, jak i fachowe publikacje. Tradycyjnie już będzie prowadzona bezpłatna wycena biżuterii dla odwiedzających i wystawców.

SRJ istnieje od 1988 r. Zrzesza osoby pracujące czynnie w branży jubilerskiej: rzeczoznawców zajmujących się zawodowo oceną jakości, wyceną wyrobów i kamieni jubilerskich, właścicieli firm handlowych, usługowych, producentów i hurtowników wyrobów jubilerskich oraz osoby współpracujące i sympatyków sztuki jubilerskiej. Aktualnie organizacja liczy 162 członków zwyczajnych.

Więcej informacji: www.srj.org.pl