Miniaturowe studio fotograficzne na biurko – tak można pokrótce nazwać urządzenie do fotografowania i robienia animacji 360°. Twister MINI o wartości 15 000 zł to nagroda dla Mistrza Złota w konkursie Mistrz Złota, Srebra, Czasu i Przestrzeni 3D.

„To profesjonalne rozwiązanie zarówno dla producentów biżuterii, jak i dla sklepów internetowych oferujących biżuterię, i idealne narzędzie wsparcia prezentacji w Internecie” – zachwala Mikołaj Bator, prezes zarządu Mode 360.

MODE360 Twister MINI w zestawie ze zintegrowanym systemem oświetlenia to rozwiązanie do tworzenia animacji 360° obiektów do 30 cm wysokości i 1 kg wagi. Platforma obrotowa jest zsynchronizowana z aparatem poprzez oprogramowanie sterujące, które dodatkowo pozwala na edycję zdjęć wraz z automatycznym usuwaniem tła oraz tworzenie animacji w dowolnych formatach w tym mp4 oraz HTML5. Jego niewątpliwymi zaletami są: możliwość zastosowania w każdych warunkach oświetleniowych na wybranym kolorze tła oraz łatwość publikacje animacji i wideo dzięki funkcjom oprogramowania i usługi abonamentowej w chmurze modeview.com

Podobne urządzenie – Photo Composer do wykonywania fotografii biżuterii i drobnych dóbr luksusowych o wartości ponad 20 000 zł – było nagrodą dla Mistrza Złota 2015. Paweł Waś, ubiegłoroczny laureat, nie kryje zachwytu nad jego możliwościami i łatwością obsługi: „To genialny podręczny sprzęt ułatwiający życie każdego jubilera i to we wspaniały sposób: pozwala szybko i sprawnie sfotografować i sfilmować nawet małe wyroby – do błyskawicznego zamieszczenia w Internecie czy też cyfrowym katalogu produktów”.

Pewnym ograniczeniem, zwłaszcza dla małych pracowni jubilerskich, może być cena Twistera MINI – tym bardziej warto wziąć udział w konkursie i wygrać „genialny sprzęt”.