Tradycyjnego przecięcia wstęgi na znak symbolicznego otwarcia targów dokonały Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, prezes Fundacji Orange Jadwiga Czartoryska oraz minister  Ewa Junczyk-Ziomecka.

Uroczystość otwarcia jubileuszowej edycji imprezy obfitowała w podziękowania. Okolicznościowe dyplomy otrzymały 22 firmy, które biorą udział w targach od początku ich istnienia. Organizatorzy podziękowali również osobom, które od lat blisko współpracują z targami i przyczyniły się znacząco do budowania marki imprezy: pamiątkowe medale jubileuszowe Pracowni Sztuk Plastycznych. Otrzymali je: prof. Barbara Kosmowska Ceranowicz, Anna Sado, Lidia Popiel, Robert Pytlos i Ryszard Rembiszewski. 10-lecie targów stało się także okazją do podziękowań dla organizatorów, którzy zostali wyróżnieni przez prezesa Związku Rzemiosła Polskiego  Jerzego Bartnika srebrną odznaką.

Specjalnie na otwarcie targów Złoto Srebro Czas  przybyła Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, która wręczyła swojej następczyni Jadwidze Czartoryskiej Bursztynową Różę – symboliczne podziękowanie za jej działalność na rzecz potrzebujących dzieci w ramach wyróżnienia „Miej serce i patrzaj w serce – przeciw obojętności”.

Obie laureatki uczestniczyły następnie w otwarciu wystaw „Powrót” Tomasza Ogrodowskiego oraz „Bursztyn. Co nosiliśmy, a co nosimy”, jak również zapoznały się z ofertą prezentowaną przez wystawców. Uczestniczyły także w oficjalnym odsłonięciu najnowszej kolekcji Firmy Jubilerskiej Górecki „Rubinowe Tango”.

Ważnym wydarzeniem w czasie otwarcia targów było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie „Chopin – kształt muzyki” organizowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina z okazji przypadającej w przyszłym roku rocznicy urodzin tego wielkiego kompozytora, którego partnerem było Międzynarodowe Centrum Targowe. Nagrody wręczał laureatom Andrzej Sułek, dyrektor NIFC.

Na 10. urodzinach targów Złoto Srebro Czas nie zabrakło ani tortu, ani szampana – życzeniom i gratulacjom nie było końca.

Zapraszamy do odwiedzenia strony z kroniką wydarzeń Pierwszej Damy,gdzie znajdą Państwo również relację z otwarcia targów i wręczenia Bursztynowej Róży.

http://www.prezydent.pl/para-prezydencka/pierwsza-dama/kronika-wydarzen/rok-2009/art,307,maria-kaczynska-na-otwarciu-targow-zloto-srebro-czas.html

 

więcej zdjęć w galerii z otwarcia targów