Koniec tegorocznego lata w Warszawie był piękny. Słońce, doskonała pogoda i targi Złoto Srebro Czas. W dniach 21-24 września wszyscy wystawcy mogli po raz pierwszy pokazać swoje wyroby w nowoczesnej hali Torwaru.
Targi odbyły się pod patronatami honorowymi prezesa Krajowej Izby Gospodarczej i prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Jubilersko- Zegarmistrzowskiej oraz patronatem medialnym miesięcznika Uroda. Na Torwarze zaprezentowało się 60 firm jubilerskich i zegarkowych, a także 22 projektantów biżuterii. Targi odwiedziło trzy tysiące osób, w tym ponad tysiąc właścicieli sklepów jubilerskich z całego kraju. Wszyscy opuszczali Torwar zadowoleni, a organizatorzy już teraz zapowiadają, że za rok będzie jeszcze lepiej. Czekając na następne targi, które odbędą się w dniach 4-7 października 2001 r., zobaczmy jak wystawcy Złoto Srebro Czas czuli się na Torwarze w tym roku.

 

Torwar mienił się w blasku ostatnich promieni letniego słońca oraz biżuterii i zegarków, które zaprezentowano na targach.

 

Wszystko zapięte na ostatni guzik. Do oficjalnego otwarcia już tylko kilkanaście minut. Pozostało trochę czasu, żeby podziwiać stoiska wystawców.

Targi Złoto Srebro Czas 2000 odbywały się po raz pierwszy, nie mogło więc zabraknąć złotej wstęgi, którą z przyjemnością przecięli (od lewej) : Magda Groszewska, redaktor naczelna miesięcznika Uroda, Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Igor Mitroczuk, przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki i Pracy, Robert Pytlos, prezes Zarządu Media Expo Sp. z o.o., organizator Targów, Eugeniusz Ciurzyński , p.o. prezesa Krajowej Izby Gospodarczej Jubilersko- Zegarmistrzowskiej oraz Wanda Gontarska, dyrektor targów.

Pierwszego dnia imprezę poprowadził znany aktor Jacek Borkowski. Na zdjęciu od prawej: Janusz Cieślak, Jan Lisiewski, Jerzy Stefanek, Jacek Borkowski, Jan Famulski, Marek Wnuk oraz Piotr Cieślak.

Adrianna Biedrzyńska, aktorka, podziwia nowe kolekcje biżuterii.

O czym rozmawiają Stefan Duk i Tadeusz Marcinkowski – może o interesach, wieczornym spotkaniu w Klubie Złoto Srebro Czas lub następnych targach?

Zwiedzającym podobały się także indywidualne prezentacje projektantów biżuterii, wśród nich prace £ukasza Zaremskiego i Ewy Czarnota- Czarny.

W Galerii Projektantów dopisywały humory:


Andrzej Szadkowski i Ewa Czarnota- Czarny

Joanna Jaworska i Tomasz Stajszczak

Ryszard Rembiszewski z dumą prezentował swój certyfikat, zaświadczający, że z wynikiem celującym przeszedł kurs płukania złota.

Alicja i Anna Cieślak w towarzystwie Ryszarda Rembiszewskiego

 

Biżuteria i zegarki oraz liczne atrakcje ściągnęły na Torwar wielu warszawiaków.


Targi już otwarte, ale nie wszystkich interesowały tylko stoiska. Wystawcy i goście targów chcieli poznać osobiście Magdę Kowal, Złotą Dziewczynę 2000, wybraną przez największych polskich jubilerów i przedstawicieli firm zegarkowych. Magda wygrała w konkursie rywalizację z ponad setką dziewczyn i w nagrodę trafiła na oficjalny plakat targów (fotografowała Lidia Popiel), okładkę katalogu wystawców oraz do filmu reklamowego targów.

Obraduje jury konkursu Złota Dziewczyna (od lewej): Lidia Popiel, Ewa Dobrowolska, Stefan Duk.

Jurorzy: Jerzy Macur i Jan Lisiewski wymieniają uwagi na temat kandydatek do tytułu Złotej Dziewczyny

Andrzej Bielak, juror,prezes STFZ za chwilę wytypuje swoją kandydatkę

Tadeusz Marcinkowski (od prawej) prezentuje jurorom biżuterię dla Złotej Dziewczyny.
od lewej: Andrzej Szadkowski , Wanda Gontarska i Robert Pytlos

Prof. Andrzej Szadkowski i Lidia Popiel zadowoleni, że dokonali właściwego wyboru

Wśród zwiedzających codziennie losowano atrakcyjną biżuterię i zegarki. Losowanie prowadził Ryszard Rembiszewski a nagrody wręczała Magda Kowal i Julita Gałuszka, laureatki konkursu Złota Dziewczyna 2000.

Każdego dnia, tuż po zamknięciu targów, kwintet jazzowy oznajmiał rytmicznym dixielandowym przebojem, że czas na chwilę wytchnienia w klubie Złoto Srebro Czas.