Szymon Majewski, znany satyryk i showman, dołączył do znamienitego grona laureatów Bursztynowej Róży – osobistości, które chętnie angażują się w pomoc dla potrzebujących.

Tradycją uroczystości otwarcia targów jest od 2008 roku wręczenie honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży dla osób otwartych na potrzeby innych, które – jak celnie podsumowała prowadząca Anna Popek, znana prezenterka telewizyjna – się z tym nie obnoszą, ale zasługują na podziękowania. Do grona takich osób z pewnością należy Szymon Majewski, znany jako satyryk i showman, ale nieznany jako człowiek o wielkim sercu otwartym na potrzeby innych.

Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, który został w tym roku poproszony o wytypowanie kandydata do tego honorowego wyróżnienia, bez wahania wskazał właśnie na niego. Odbierając Bursztynową Różę laureat nie krył wzruszenia, z właściwym sobie poczuciem humoru próbując bagatelizować swoje zasługi: „Wolę pomagać niż o tym opowiadać”.

Od organizatorów targów Złoto Srebro Czas Szymon Majewski otrzymał także symboliczny czek o wartości 10 000 zł na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, który przekazał od razu na ręce Tomasza Osucha na realizację zadań statutowych Fundacji.

Wcześniejsze informacje na ten temat: 

Bursztynowa Róża

Szymon Majewski
Szymon Majewski laureatem Bursztynowej Róży