Znany dziennikarz, satyryk i showman, ale niedoceniany na polu działalności charytatywnej – na uroczystości otwarcia targów Złoto Srebro Czas Szymon Majewski zostanie uhonorowany Bursztynową Różą za wrażliwość społeczną.

„Szymon Majewski chętnie użycza swojej twarzy do kampanii społecznych, prowadzi aukcje oraz charytatywne pokazy mody. Od wielu lat jest stałym gościem na dziecięcych oddziałach onkologicznych w całej Polsce, niosąc radość małym pacjentom” – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń. Tegoroczny laureat, będąc członkiem Rady Fundacji Spełnionych Marzeń, chętnie wspiera działania również innych fundacji, m.in. Iskierka, Zmiana, Synapsis, TVN „Nie jesteś sam” czy Rodzin Adopcyjnych. Pomaga przede wszystkim chorym i niepełnosprawnym dzieciom, wykorzystując swoje niecodzienne poczucie humoru i niezwykłą inwencję twórczą.

Jedynym dotychczas podziękowaniem za jego wrażliwość jest statuetka Aladyna, którą otrzymał od Fundacji Spełnionych Marzeń za bezinteresowne zaangażowanie w pomoc dzieciom z chorobami nowotworowymi. To zdecydowanie zbyt mało jak na tak wiele różnorodnych działań– zauważył Tomasz Osuch, laureat Bursztynowej Róży 2010, który w tym roku został poproszony o zaproponowanie kandydata do tego honorowego wyróżnienia przyznawanego od 2008 r. w imieniu organizatorów targów Złoto Srebro Czas i wystawców. Róża jest nie tylko symbolicznym podziękowaniem za zaangażowanie na rzecz potrzebujących, ale także obietnicą wsparcia – tradycją stało się już nagłaśnianie działań laureatów przez organizatorów targów oraz przekazywanie darów rzeczowych i pieniężnych przez wystawców.

Szymon Majewski odbierze Bursztynową Różę osobiście 1 października w czasie uroczystości otwarcia targów Złoto Srebro Czas, która rozpocznie się o godzinie 11.

Więcej informacji o wyróżnieniu i dotychczasowych laureatach: Bursztynowa Róża