Szafirowe Inspiracje – to kolejna kolekcja autorstwa Firmy Jubilerskiej Górecki pod hasłem Biżuteria z klasą.

Jej nadrzędnym celem, wyznaczonym ponad 20 lat temu, jest pokazywanie, odkrywanie, edukowanie i uwrażliwianie odbiorców na polską biżuterię wysokiej jakości. „Tym samym zachęcamy naszych rodaków do kupowania biżuterii zaprojektowanej i wyprodukowanej w naszym kraju, nie tylko ze względu na jej ponadczasowy charakter i wysoką jakość, ale także z pobudek patriotycznych: by w ten sposób wspierali gospodarkę, zabezpieczając miejsca pracy. Naszym adresatem przez wiele lat była klasa średnia – niestety w wyniku transformacji gospodarczych i społecznych została ona mocno osłabiona, co zmusza nas do zrewidowania dotychczasowych celów i zbudowania nowych strategii. Wierzę, że Szafirowa kolekcja rzeczywiście będzie symboliczną wiosną po długiej zimie, inspiracją do
odbudowy rynku biżuterii po kryzysie. Wprowadzajmy zatem w nasze życie optymistyczne akcenty i zarażajmy naszych klientów tym optymizmem, oraz coraz lepszą jakością naszych wyrobów, a wszystko stanie się lepsze” – uważa Zbigniew Górecki.
Premiera kolekcji Szafirowe Inspiracje odbędzie się tradycyjnie podczas targów Złoto Srebro Czas (2-4 października 2014) w Warszawie.