„W tym roku mam przyjemność zaprosić Państwa nie na targi, ale na święto Złoto Srebro Czas” – tak powitał gości prezes Międzynarodowego Centrum Targowego Rafał Galimski. 15-lecie imprezy oraz 25-lecie wolności w biżuterii stały się wyjątkową okazją do okolicznościowych podsumowań.

„Targi Złoto Srebro Czas to ponad 300 wystawców i ponad 6 tys. odwiedzających, to współpraca ze wszystkimi środowiskami jubilerskimi i złotniczymi, galeriami i placówkami szkolnictwa, jak również z władzami na szczeblu centralnym, dzięki której realizowany jest program wsparcia dla branży jubilerskiej i bursztynniczej” – wyliczał prezes Galimski, składając wszystkim podziękowania za zaangażowanie. Zaangażowanie na tyle duże, że dzięki niemu w ciągu minionych 15 lat udało się zbudować silną markę targów Złoto Srebro Czas.

„Złoto Srebro Czas to także poziom, czyli konkursy Prezentacje, Złoto i Srebro w Rzemiośle i Nagroda Ministra Gospodarki za Najlepszy Wyrób na Targach” – wyliczał prezes MCT. Od samego początku organizatorzy targów kładą bowiem duży nacisk na promowanie sztuki złotniczej i artystycznego kunsztu, jak również pozytywnego wizerunku polskiego wzornictwa. Takim spektakularnym projektem, zainicjowanym przez MCT i organizowanym wspólnie z Galerią Sztuką Złotniczej, symbolicznie podsumowującym dorobek ostatnich 25 lat na polskiej scenie złotniczej, jest „25 na 25. Biżuteria czasu wolności”. Uroczystość otwarcia targów stała się okazją do oficjalnego zaprezentowania wystawy pod tym samym tytułem, jak również przyznania honorowych wyróżnień dla Projektanta, Organizatora i Popularyzatora 25-lecia.

Złoto Srebro Czas to także zaangażowanie organizatorów – w imieniu środowisk skupionych wokół targów – w działalność charytatywną premiowaną Bursztynową Różą. To honorowe wyróżnienie otrzymała w tym roku Anna Dymna, prezes Fundacji „Mimo wszystko”. „Jestem zaszczycona, dumna i szczęśliwa… i to z wielu powodów. Znalazłam się w gronie wspaniałych Ludzi, wielkich Osobowości, które są moimi Mistrzami, Wzorami, dzięki którym mój świat staje się lepszy” – napisała aktorka w liście do organizatorów i wystawców.

Okolicznościowe podsumowania dodatkowo wzmocniły poczucie wyjątkowości tej edycji targów. Impreza potrwa do soboty – ostatni dzień jest tradycyjnie otwarty dla publiczności niefachowej.