Jednym z tematów walnego zjazdu sprawozdawczego Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, które odbyło się 2 kwietnia w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie, była dobra współpraca z organizatorami targów Złoto Srebro Czas w Warszawie. „Możemy ją uznać za sukces” – podkreślał prezes Marcin Tymiński.

„Jesteśmy traktowani jak partner, a nie tylko reprezentant licznej grupy wystawców. Nasze dotychczasowe postulaty zostały zrealizowane, na dobrej współpracy korzystają obie strony” – mówił prezes Tymiński. Dobrym tego przykładem są nowoczesne gabloty wystawiennicze będące własnością organizatora i wypożyczane na potrzeby STFZ. Po udanej premierze na targach Złoto Srebro Czas 2015 stały się atrakcją zbiorowego stoiska STFZ podczas tegorocznych targów Inhorgenta w Monachium, gdzie – jak podkreślano – świetnie wpisały się w klimat miejsca i uczyniły grupową prezentację bardziej atrakcyjną. Satysfakcjonująca współpraca i partnerstwo to powody, dla których STFZ zadeklarował gotowość do wnoszenia własnego, zauważalnego wkładu w rozwój tej warszawskiej imprezy. „Rekomendujemy udział w targach Złoto Srebro Czas 2016 – zapraszam członków STFZ do nowej, odświeżonej Galerii Projektantów STFZ. Im więcej nas będzie w jednym miejscu, tym lepiej” – zachęcał prezes STFZ.

To jeden z pomysłów na promocję STFZ w tym roku. Pomysłów, jak promować markę organizacji i jej członków, jak również wzornictwo biżuterii, przedstawiciele Rady Programowej i zarządu mają wiele. W tym roku kontynuowane będą sprawdzone dotychczas koncepcje, jak np. Noc Muzeów (w Gdańsku, Legnicy, Kazimierzu i Warszawie) oraz warsztaty złotnicze w Jarocinie wraz z towarzyszącym im konkursem Gramy 925. Planowana jest także kontynuacja obchodów 25-lecia STFZ: tournee wystawy „OD-KODOWANIE” po polskich muzeach i galeriach oraz wydanie okolicznościowej publikacji, w której zostaną zaprezentowani wszyscy byli i obecni członkowie STFZ. Najbliższym wydarzeniem w programie promocji będzie premierowa wystawa z zaplanowanego na co najmniej kilka lat cyklu Amber Design Meeting, w ramach którego członkowie STFZ będą mieli okazję zaprezentować w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie specjalnie wykonane prace z bursztynem oraz innymi minerałami. Pierwsza edycja tej wystawy uświetni jubileuszowe 30. Spotkanie badaczy bursztynu 20 maja br.