Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych to kolejna znacząca organizacja branżowa, która udzieliła poparcia targom Złoto Srebro Czas. 3 czerwca została podpisana umowa o współpracy, w ramach której będą realizowane nowe projekty.

„Złoto Srebro Czas to sprawdzony organizator, z którym łączy nas bliska, 15-letnia współpraca, kilka wspólnych projektów oraz wzajemny szacunek i zaufanie. Zmiana lokalizacji nie budzi naszego entuzjazmu, ale ważniejszy jest ogromny potencjał rozwoju zarówno targów, jak i naszej organizacji, zwłaszcza że planujemy zrealizować wspólnie kilka nowych, obiecujących projektów” – podkreśla Marcin Tymiński, prezes STFZ.

Jednym z nich jest unowocześnienie wyglądu Galerii Projektantów, która już od tego roku stanie się bardziej atrakcyjnym miejscem dla prezentacji kolekcji złotniczych. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu członków STFZ wydarzenia artystyczne będą towarzyszyć targom Złoto Srebro Czas w znacznie większym niż dotychczas wymiarze: oprócz kontynuacji konkursu Prezentacje, w którym MCT i PSP tradycyjnie fundują pierwszą i drugą nagrodę (w najbliższym czasie ma zostać ogłoszony temat i regulamin), w wybrany wieczór targowy STFZ zorganizuje w centrum Warszawy imprezę złotniczą o charakterze promocyjnym adresowaną także dla publiczności niebranżowej.

Nowe projekty planowane we współpracy z Międzynarodowym Centrum Targowym i Pracownią Sztuk Plastycznych są zakrojone na znacznie dłuższą niż tylko najbliższa edycja skalę czasową i będą obejmować również takie wydarzenia, które nie są bezpośrednio związane z targami, jak np. wsparcie wydawnictwa albumowego przygotowywanego na 25. rocznicę założenia STFZ.

„Patrząc na zaangażowanie obu stron, ale także innych organizacji branżowych, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Złoto Srebro Czas może stać się jeszcze lepszą imprezą niż dotychczas. A wtedy lokalizacja stanie się sprawą drugorzędną” – mówi Tymiński.