Do 27 października w Galerii Adi Art przy Piotrkowskiej 60 w £odzi można oglądać dwie pokonkursowe wystawy „zUżycie sztuki” (PREZENTACJE) oraz „Przezroczystość”. Obie były po raz pierwszy prezentowane na targach Złoto Srebro Czas 2013.

Wystawy są prezentowana w ramach £ódzkiego Festiwalu Designu. „To największa w Polsce impreza poświęcona szeroko pojętemu zagadnieniu projektowania, dlatego uznaliśmy, że będzie to idealne miejsce dla naszych wystaw – tegorocznych i mamy nadzieję, że również kolejnych. Zależy nam bowiem bardzo na silniejszym zaistnieniu poza naszym środowiskiem, by szerzej promować sztukę złotniczą, biżuterię designerską i oczywiście naszą organizację” – wyjaśnił Marcin Tymiński, prezes STFZ.

Otwarty Konkurs PREZENTACJE, którego temat brzmiał w tym roku „zUżycie sztuki”, organizowany jest od 2001 r. przez Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownię Sztuk Plastycznych i już na stałe wpisał się w program targów Złoto Srebro Czas. „Przezroczystość” – to temat konkursu, który w tym roku po raz pierwszy zorganizowano wyłącznie dla członków STFZ i który ma stać się swoistą wizytówką organizacji przez najbliższe dwa lata. Kolejnym miejscem prezentacji tej wystawy jest Barcelona.

Galeria Adi Art
Piotrkowska 60
20-27.10.2013
pn – pt: 11-18
sb: 13-17