W dniu 16 czerwca w siedzibie MCT odbyło się spotkanie Rady Programowej Targów Złoto Srebro Czas.
W czasie posiedzenia omówiono tematy związane z organizacją jubileuszowej edycji targów, program oraz działania promocyjne. Globalny kryzys, który jest w tej chwili jednym z częściej poruszanych tematów, był również przedmiotem dyskusji. Omówiono sytuację branży jubilerskiej i kondycję targów Złoto Srebro Czas w kontekście innych imprez w Polsce.

Spotkanie upłynęło w miłej, chwilami burzliwej atmosferze, zakończone ciekawymi pomysłami i spostrzeżeniami związanymi z tegoroczną edycją targów. Z okazji 10-lecia targów Stowarzyszenie Wystawców Branży Jubilerskiej uhonoruje wystawców, którzy są związani z imprezą od pierwszej edycji, czyli już po raz dziesiąty.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady: Stefan Duk – przewodniczący, Jerzy Macur – Stowarzyszenie Wystawców Branży Jubilerskiej, Tomasz Stajszczak – wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Wanda Gontarska – dyrektor Targów Złoto Srebro Czas, Jacek Serkuczewski – wiceprezes Międzynarodowego Centrum Targowego. Nieobecny był prezes Krajowej Izby Gospodarczej Bursztynu Zbigniew Strzelczyk, który tego dnia odbierał Medal Mściwoja II za wybitny wkład w promocję Gdańska – ¦wiatowej Stolicy Bursztynu. Serdecznie gratulujemy. W zastępstwie przewodniczącego Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej Związku Rzemiosła Polskiego, Janusza Kowalskiego przybył Wiesław ¦liwowski, wiceprzewodniczący Komisji. Miło nam jest poinformować, że do grona członków Rady Targów dołączył Zbigniew Górecki, właściciel Firmy Jubilerskiej Górecki.
Kolejne posiedzenie Rady zaplanowano na koniec sierpnia.