Tak brzmi temat, z którym zmierzyli się członkowie Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych. „To dobre prace” – podsumował Tomasz Zaremski, jeden z członków jury.

Przeźroczystość jest światłem, jest abstrakcją funkcjonującą w świecie, przyglądając się jej można zobaczyć …

Jednym z gwarantów wysokiej jakości konkursu było wyśmienite jury, w którym zasiadali artyści plastycy o ogromnym dorobku artystycznym: Jacek Byczewski, Jan Jakub Wyganowski oraz Tomasz Zaremski. Do konkursu zakwalifikowali oni 28 prac oraz przyznali nagrody regulaminowe. Otrzymali je:
– Sława Tchórzewska za pracę „Naszyjnik z folii” – za bezczelność twórczą, której efektem jest bogata ornamentyka (Nagroda STFZ)
– Hanna Ind za zestaw „P 12” – za lekkość, kreatywność i radość tworzenia (Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy)
– Jolanta Gazda za pierścionek „Ukryte pragnienia” – za dobrze uplecione pragnienia (nagroda firmy Lange £ukaszuk)
– Lidia Karpacz za „Zestaw pierścionków” – którymi udowodniła, że mając lekkość i warsztat można prostymi środkami przekazać wiele wyrafinowanej treści (nagroda firmy Alco)
– Magdalena Stolarek za pracę „Pierścień/wisior z naturalnym liściem” (nagroda firmy Hopea).

Pomysł na konkurs wyłącznie dla członków STFZ narodził się w efekcie otwarcia organizowanego od wielu lat konkursu PREZENTACJE na nowych uczestników i potrzeby zaprezentowania ich osiągnięć. „Ta wystawa ma być wizytówką STFZ przez najbliższe dwa lata. Planujemy pokazać ją w wybranych galeriach w kraju i zagranicą. Mamy już potwierdzenie z Barcelony” – powiedział prezes tej organizacji Marcin Tymiński.