W ramach zacieśnienia współpracy targów Złoto Srebro Czas z łódzką Akademią Sztuk Pięknych Międzynarodowe Centrum Targowe ufundowało nagrodę w wysokości 1000 zł w konkursie „Projekt 2010”.

26 października 2010 r. w Galerii Kobro ASP £ódź odbyło się uroczyste wręczenie nagród 21. edycji Konkursu im. Władysława Strzemińskiego „Projekt 2010”. Jest to obecnie największe przedsięwzięcie Akademii służące promocji prac studenckich powstających we wszystkich pracowniach projektowych Wydziału Tkaniny i Ubioru, Wydziału Grafiki i Malarstwa, Wydziału Sztuk Wizualnych oraz Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz.

Nagrodę MCT otrzymała Michalina Owczarek, studentka w Katedrze Biżuterii ASP w £odzi. W swoich pracach chętnie sięga po materiały nadające się do wtórnego użycia. „Wykorzystuję w ten sposób ich potencjał, stosując je często w rzeczach, z którymi nam się na co dzień nie kojarzą, i pokazując, że są piękne” – wyjaśniła autorka. Obecnie przygotowuje pracę dyplomową na temat biżuterii w stylu wiktoriańskim: „Chcę pokazać biżuterię przez pryzmat osób, które ją w tamtych czasach nosiły”.

Michalina Owczarek otrzymała aż trzy wyróżnienia w konkursie „Projekt 2010”, jest także laureatką 2. miejsca w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Artystycznej Prezentacje, w którym w ubiegłym roku również otrzymała wyróżnienie.