W najbliższej, 13. edycji Konkursu Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE uczestnicy zmierzą się z tematem „Zużycie sztuki”. Prace należy dostarczyć do kuratora w terminie 15-30 lipca br.

„Temat ma pozwolić na głębsze potraktowanie określenia sztuka, zarówno w wynikającym z tytułu oczywistym aspekcie jej dewaluacji, przemijania, wyeksploatowania czy wręcz fizycznego zużycia, jak i wszelkich przewrotnych interpretacji nawiązujących nie wprost do tematu konkursu” – deklarują organizatorzy konkursu, którymi są Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych oraz Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych. Oczekują oni prac, będących biżuterią, ozdobą ciała, wykonanych dowolną techniką i z dowolnych materiałów. Po raz drugi w historii konkursu do ich wykonania nie trzeba używać srebra – jak pokazuje ubiegłoroczne doświadczenie, dzięki wprowadzeniu zasady dowolności materiałów oraz tematu wzrosło nie tylko zainteresowanie konkursem, ale i jego poziom artystyczny.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich, prace należy zgłosić w terminie 15-30 lipca do kuratora, którym jest Radosław Wójcik. Zostaną one ocenione przez jury, do którego zostali zaproszeni: prof. Andrzej Szadkowski – ASP £ódź; prof. Sławomir Fijałkowski – ASP Gdańsk, Paweł Kaczyński – laureat zeszłorocznej edycji konkursu; Joanna Bijok – przedstawiciel MCT oraz Joanna Borowiec – dyrektor programowa Polsat Cafe. Wyniki zostaną ogłoszone 5 października br. podczas targów Złoto Srebro Czas, a najlepsze zdaniem jury i fundatorów nagród prace będą prezentowane na specjalnej wystawie pokonkursowej. Dla laureatów przewidziano nagrody pieniężne oraz rzeczowe.

Więcej informacji i dokumenty do pobrania:
PREZENTACJE 2013

Polecamy:
Znamy laureatów PREZENTACJI 2012