Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, która zajmuje się domową i stacjonarną opieką paliatywną nieuleczalnie chorych dzieci z województwa podkarpackiego, potrzebuje wsparcia przy finansowaniu rozbudowy dotychczasowego ośrodka stacjonarnego.

„Obecnie Fundacja pomaga 80 maluchom przebywającym w swoich domach lub na oddziale stacjonarnym. Liczba podopiecznych stale rośnie i to właśnie skłoniło nas do rozbudowy ośrodka. Rozbudowa ta podyktowana jest nie tylko potrzebami pacjentów, ale także pragnieniem utrzymania standardów pediatrycznej opieki hospicyjnej na jak najwyższym poziomie” – wyjaśnia Edyta Dedek z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W wyniku zaplanowanej rozbudowy ma powstać hospicjum perinatalne, chirurgia jednego dnia oraz oddział pomocy pulmonologicznej, chirurgiczno-urologicznej i stomatologicznej. W planach są także dobudowa 10 sal dla chorych dzieci z całej Polski, sali rehabilitacyjnej oraz pokoi dla rodziców, którzy chcą przebywać z chorym dzieckiem na oddziale, jak również sali terapeutycznej dla rodziców po stracie dziecka.

Hospicjum prosi o wsparcie w sfinansowaniu tego przedsięwzięcia w dowolnej kwocie. Darowizny można przekazywać na:

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
35-301 Rzeszów ul. Lwowska 132
Numer rachunku do rozliczeń krajowych: Bank Zachodni WBK S.A. 5 Oddział w Rzeszowie 20 1500 1100 1211 0005 1667 0000
Numer rachunku i BIC Kredyt Banku S. A. do rozliczeń transgranicznych: PL 23 1500 1100 1211 0005 8839 0000 KRDBPLPW
Tytuł wpłaty: darowizna na cele statutowe

Hospicjum Stacjonarne prowadzone przez Fundację to miejsce wyjątkowe, w którym zespół specjalistów każdego dnia podejmuje wyzwanie niesienia pomocy w obliczu cierpienia i bliskości śmierci. „Domowa opieka paliatywna jest opieką szczególną, dzięki której mali Pacjenci mogą pozostać z rodziną. Potrzebny specjalistyczny sprzęt medyczny, taki jak koncentratory tlenu, pulsoksymetry, ssaki, inhalatory, pompy infuzyjne, jest udostępniany rodzinie bezpłatnie. Przez 365 dni, 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu pamiętamy, że ktoś może potrzebować naszej pomocy” – mówi Edyta Dedek.

Więcej informacji:

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci