Z Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci związana jest Justyna Steczkowska, tegoroczna laureatka honorowego wyróżnienia Bursztynowej Róży przyznawanej w imieniu środowisk branżowych związanych z targami Złoto Srebro Czas za pomoc okazywaną potrzebującym. Dlatego też Hospicjum to – obok Fundacji Spełnionych Marzeń oraz Fundacji im. Małego Księcia – dołącza do grona wspieranych przez naszych wystawców instytucji.

Najbliższa okazja, by okazać serce potrzebującym, nadarzy się już podczas targów Złoto Srebro Czas, kiedy to będziemy zbierać dary na doroczną, organizowaną przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci już po raz 6. licytację dzieł sztuki, z której dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie jedynego w Polsce Stacjonarnego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie oraz zakup leków dla podopiecznych. Obecnie Fundacja wspiera 60 dzieci przebywających w hospicjum domowym oraz 18 leczonych na oddziale hospicjum stacjonarnego (Fundacja prowadzi również Grupy Wsparcia dla Rodzin w żałobie).

Licytacja odbędzie się 6 października w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Dotychczas przekazano na nią ponad 192 dzieła sztuki, głównie obrazy i rzeźby. Rekord ilościowy został już pobity, a organizator spodziewa się napływu kolejnych. I zaprasza do przekazywania darów na ten szczytny cel również przedstawicieli branży jubilerskiej i zegarkowej. „Zdjęcia tych darów wraz z opisem zostaną zamieszczone na naszej stronie internetowej, część z nich pokażemy także na wystawie poprzedzającej licytację w Galerii im. Józefa Szajny w Teatrze w Rzeszowie. Wydarzenie to jest mocno nagłośnione przez lokalne media, z którymi blisko współpracujemy już od wielu lat, co przekłada się bezpośrednio na aktywność licytujących” – zachęca Edyta Dedek z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Aukcja będzie transmitowana na żywo – jej przebieg będzie można śledzić na stronie www.rzeszownazywo.pl. Dary przekazane dotychczas na aukcję – głównie obrazy – są już dostępne w internetowej galerii www.hospicjum-podkarpackie.pl/obrazy.html. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w licytacji mogą w czasie jej trwania dzwonić pod numer +48 535 984 445.

Aukcja od 6 lat porusza serca wielu ludzi, dowodząc, że każdy może pomagać, jeśli zechce.

Więcej informacji oraz internetowa galeria przekazanych darów:
Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Osoby pragnące przekazać dary na licytację w Rzeszowie proszone są o pozostawianie ich na recepcji targów z adnotacją na temat darczyńcy.