Wystawcy targów Złoto Srebro Czas chętnie wspierają działania Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, którego ambasadorką jest Justyna Steczkowska – laureatka Bursztynowej Róży.

Na prośbę Fundacji o przekazanie darów na licytację odpowiedziały firmy: ANIMA – Autorska Pracownia Magdalena Szymkat, Autorska Pracownia Projektowa – Zbigniew Michałowski, YES Biżuteria Sp. z o. o. oraz SawJol – Biżuteria Artystyczna Jolanta Sawera, ofiarowując biżuterię. Aukcja odbyła się 24 stycznia podczas Balu Charytatywnego „Myśliwi Dzieciom” w urokliwej scenerii Zamku Dubiecko. Prowadził ją aktor Rafał Cieszyński, który w tym roku reklamuje działania Fundacji także w mediach. £ączna kwota, która zasiliła konto Fundacji, to 16.890 zł. „Dzięki tym pieniądzom będziemy mogli nadal pomagać najbardziej potrzebującym chorym dzieciom z Podkarpacia i całej Polski” – mówi Edyta Dedek.

Nie wszystkie przekazane przedmioty zostały zlicytowane podczas aukcji. Te, które nie znalazły swoich nabywców, zostaną umieszczone w galerii na stronie internetowej hospicjum: www.hospicjum-podkarpackie.pl. W ten sposób każdy ma wyjątkową szansę, by pomóc potrzebującym dzieciom. Potrzebna jest każda forma wsparcia, zwłaszcza że na stacjonarną działalność Hospicjum otrzymuje dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia wystarczające zaledwie na pokrycie 30 proc. wydatków. Brakujące 70 proc. pochodzi z kampanii 1% oraz imprez charytatywnych. Nieocenionym wsparciem dla Fundacji jest również medialne zaangażowanie ambasadorów: Justyny Steczkowskiej, Artura Barcisia i Natalii Lesz, którzy zachęcają do oddania 1% z naszych podatków na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Liczy się więc każda, nawet najmniejsza pomoc.