„Zdobycie tego kamienia zajęło nam kilka miesięcy. Tym bardziej się więc cieszymy, że odwiedzający targi podzielają nasz zachwyt jego wyjątkowym pięknem” – twierdzi Rajmund Nowak z firmy Novvak Jewellery. Mowa o Csarite™, który miał swoją polską premierę właśnie na Złoto Srebro Czas.

Csarite™ to kryształ, który nie tylko ma wyjątkową zdolność zmiany barwy, ale także może przybierać wiele barw w tym samym czasie: od ciepło żółtej poprzez malinową po brązową. O jego wyjątkowości świadczy również bardzo rzadkie – 10 tys. razy rzadsze niż diamentu – występowanie: wydobywany jest tylko w jednym miejscu na świecie, w kopalni na Wyżynach Anatolijskich w Turcji.

Właśnie stamtąd pochodzą kamienie, które wielobarwnie połyskują w złotej biżuterii marki Novvak Jewellery. „Na Złoto Srebro Czas miała miejsce polska premiera nie tylko kamienia, ale i biżuterii nim zdobionej. Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania – widać, że rynek chce być zaskakiwany produktami nowymi i wyjątkowymi. Z tym większym więc zapałem będziemy w najbliższych miesiącach rozbudowywać tę kolekcję, także o wyroby z kilkukaratowymi Csarite™ – gama barwna i brylancja są w nich lepiej widoczne, a poza tym są one atrakcyjną alternatywą dla diamentów i innych kamieni szlachetnych” – mówi Rajmund Nowak. Jak wyjaśnia, ta atrakcyjność jest nie tylko wizualna, ale i cenowa, ponieważ kamienie są kupowane bezpośrednio w kopalni, a firma Novvak Jewellery jest jej jedynym przedstawicielem w Polsce.

Novvak Jewellery to rodzinna firma jubilerska specjalizująca się w tworzeniu ekskluzywnej biżuterii ze złota, platyny i srebra. Także w drugim pokoleniu stawia na ponadczasowe wartości, takie jak kunszt warsztatowy, doskonała jakość wyrobów oraz wzornictwa. Wszystkie produkty to autorskie projekty designed by Marcin Novvak, absolwenta i wykładowcy w Katedrze Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych w £odzi.