Już po raz drugi atrakcją targów Złoto Srebro Czas był pokaz mody przygotowany przez Konsorcjum “Bursztyn. Skarb Polski”, w którym swoje nowości biżuteryjne zaprezentowały firmy biorące udział w trzyletnim programie promocji branży jubilersko-bursztynniczej.

Pokaz odbył się w sobotę, która tradycyjnie jest dniem otwartym dla publiczności. Dzięki temu mogła ona zapoznać się nie tylko z trendami jubilerskimi, ale i trendami w modzie. Publiczność zobaczyła następujące pokazy: Corundum & Katarzyna Nadarzyńska; Sildan & Koncept modowy UFUFU; Amber Kewa & Milena Wróblewska; Novvak & L’ Emi Atelier; Studio Rox & Fabryka Sukienek; B&G Kelar & Grace Collection; Dr Amber & L’ Emi Atelier; Image Silver & Karolina Twardowska, Bodex & PUDU Joanna Weyna oraz Lewanowicz & Michał Starost.

10 pokazów dało interesujący przegląd rynku i najnowszych trendów. Na scenie królowało srebro w połączeniu z bursztynem bałtyckim, ale nie zabrakło też złota i platyny, kamieni jubilerskich i szlachetnych, takich jak szmaragdy, rubiny i szafiry oraz świętującego swoją premierę na polskim rynku Csarite. W biżuterii modowej dominowały kryształy Swarovskiego, kamienie naturalne i syntetyczne oraz tkaniny. Wśród inspiracji – klasyka, nowoczesność oraz egzotyczne kultury.

Organizatorem pokazu było Konsorcjum „Bursztyn Skarb Polski”, realizujące na zlecenie Ministerstwa Gospodarki program promocji branży jubilersko-bursztynniczej. W jego skład wchodzą: Międzynarodowe Targi Gdańskie SA, Krajowa Izba Gospodarcza Bursztynu, Międzynarodowe Centrum Targowe oraz firma S&A.