W ramach obchodów 20-lecia istnienia Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych Andrzej Bielak, który sprawował funkcję jego prezesa przez 20 lat, odebrał specjalne podziękowania nie tylko od członków organizacji.

„Mam nadzieję, że ten wieniec będzie Ci przypominał miłe chwile, i będziesz nas wspomagał życzliwą radą, jak do tej pory to czyniłeś” – powiedział Wojciech Rygało, wieńcząc głowę Andrzeja Bielaka zasłużonym laurem. Wieniec laurowy wykonany przez członków STFZ – każdy listek w charakterystycznym dla danego artysty stylu. Dziękując, Andrzej Bielak przypomniał, że nie działał sam, a te laury należą się „ogromnej grupie osób, którzy pracowali dla polskiego współczesnego wzornictwa”. „Skończył się jakiś okres, odszedłem, ale to nie znaczy, że mnie nie ma” – powiedział wieloletni prezes STFZ. I dodał: „To, co robi Marcin Tymiński z grupą jest godne najwyższego podziwu – serdecznie im gratuluję i dziękuję.”

Do tych podziękowań za dotychczasową współpracę, okazane wsparcie i wspólne projekty, które umocniły markę targów Złoto Srebro Czas, przyłączyli się także ich organizatorzy – Międzynarodowe Centrum Targowe i Pracownia Sztuk Plastycznych. „Dziękujemy za nieoceniony wkład w scalenie, rozwój i promowanie polskiej sztuki złotniczej, za wsparcie okazane nam jako organizatorom, dzięki któremu udało nam się zbudować silną markę targów. Mamy bowiem świadomość, że bez Pana udziału nie byłoby nas tu, gdzie dziś udało nam się dotrzeć. I właśnie za to jesteśmy niewymownie wdzięczni” – napisano w okolicznościowym liście. Przedstawiciele Targów złożyli również na ręce nowego prezesa STFZ Marcina Tymińskiego gratulacje oraz życzenia zawodowych sukcesów dla wszystkich członków organizacji.

Specjalne podziękowania za współpracę oraz imponujący dorobek artystyczny Andrzej Bielak otrzymał także od firmy YES Biżuteria oraz Mas Xarot. Wszyscy życzyli mu dalszych sukcesów zawodowych, wyrażając nadzieję na dalsze wsparcie i kontynuację dobrej współpracy.