W pierwszej połowie listopada, w siedzibie MCT przy ul. Rzymskiej 13/19 w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie Rady Programowej targów Złoto Srebro Czas 2010.

W czasie posiedzenia Rady podsumowano tegoroczną edycję Targów: wystawy, konkursy, seminaria, statystykę i wieczór wystawców.
Dyskutowano nad zasadami przyznawania nagród i wyróżnień w konkursach: Prezentacje, Złoto i Srebro w Rzemiośle, Nagroda Ministra Gospodarki, Złotnik Roku.
Organizatorzy Targów zwrócili się do członków Rady o udział w tworzeniu koncepcji zagospodarowania drugiej hali, tzw. trójki. Podkreślili utrzymywanie dobrych kontaktów z Fundacją Spełnionych Marzeń Małgorzaty i Tomasza Osuchów- laureatami Bursztynowej Róży 2010.
Podczas spotkania wymieniono opinie na temat Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka- Działanie 6.5 „Promocja polskiej gospodarki”, wyrażając nadzieję, że Warszawa i środowisko targów Złoto Srebro Czas zaistnieją w tym projekcie.
Tradycyjnie już, Jerzy Macur omówił sytuację branży jubilerskiej, m.in. wspominając o podwyżkach srebra i złota oraz wprowadzaniu na rynek masowej ilości wyrobów posrebrzanych.
Pojawiły się już wstępne pomysły dotyczące programu i organizacji targów Złoto Srebro Czas
w 2011 roku.
W spotkaniu udział wzięli: Jerzy Macur- Stowarzyszenie Wystawców Branży Jubilerskiej, Tomasz Stajszczak – wiceprezes Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, Małgorzata Wąsowska- Firma Jubilerska Małgorzata Wąsowska, Zbigniew Górecki – F.J. Górecki.
W zastępstwie Janusza Kowalskiego – Przewodniczącego Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej ZRP przybyła Iwona Lis-Filipczyk – wiceprzewodnicząca Komisji, Wanda Gontarska- dyrektor Targów, Paweł Montewka- wiceprezes zarządu MCT, Joanna Bijok- sekretarz Rady.
Miło nam jest, że uczestnicząca po raz pierwszy w spotkaniu Małgorzata Wąsowska, podziękowała za przyjęcie do Rady,  jednocześnie wyrażając nadzieję, że jej 20-letnie doświadczenie w branży pomoże i wesprze działania na rzecz targów Złoto Srebro Czas.