Tak twierdzi Radek Szwed – SZWEDDESIGN, który na targach Złoto Srebro Czas zaprezentuje swoją nową kolekcję obrączek ślubnych i pierścionków zaręczynowych. „To nie tylko symbol miłości, to także atrakcyjna ozdoba, zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny” – przekonuje projektant.

Biżuteria to, jak wiadomo, emocje. Szczególnie ważne jest to w przypadku obrączki ślubnej – symbolu miłości i nierozerwalnej więzi na całe życie. „Dlatego właśnie musi ona być czymś więcej niż tylko kółkiem na palcu” – tłumaczy Radek Szwed. Jak według niego powinna wyglądać atrakcyjna obrączka? Czym powinien wyróżniać się pierścionek zaręczynowy? Nowoczesnym wzornictwem, unikatowym projektem, oryginalnym rozwiązaniem. Powinny być narzędziem do wyrażania siebie – właśnie poprzez noszenie nietuzinkowej biżuterii. „Takiej, która pozwoli wyróżnić się na tle tandetnych ozdób, które zdominowały obecnie rynek” – wyjaśnia projektant.

Innowacyjność tej kolekcji polega także na nietypowej personalizacji: zamiast pospolitego graweru wewnątrz projektant proponuje umieszczenie treści – imienia bądź jakiejś ważnej dla pary sentencji – na powierzchni obrączki, na przykład w postaci czytelnej czcionki, która sama w sobie stanowi jej samodzielną konstrukcję. Ten motyw można wykorzystać również w pierścionkach zaręczynowych, które zyskują w ten sposób całkiem nowy indywidualny wymiar.

Choć Radkowi Szwedowi zdarzało się już wcześniej projektować obrączki i pierścionki zaręczynowe, nigdy jeszcze nie stworzył tak kompleksowej kolekcji poświęconej tylko tego rodzaju ozdobom.