W zimowym wydaniu magazynu „Rynek Jubilerski” na siedmiu stronach redakcyjnych ukazał się obszerny materiał na temat ostatniej edycji Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas 2010.

Znalazł się tam duży artykuł podsumowujący tegoroczną edycję targów oraz informujący o planach organizatorów na najbliższe lata. Będą to m.in. dalsze działania mające na celu udostępnienie na potrzeby wystawców drugiej, sąsiedniej hali w Expo XXI, realizacja zapowiadanego projektu promocji bursztynników z centralnej i południowej Polski zatytułowanego „Nie tylko nad Bałtykiem”, jak również zacieśnianie współpracy ze środowiskami skupionymi wokół imprezy.

Młodzi projektanci biżuterii nie tylko coraz częściej startują w konkursach złotniczych, ale też i coraz częściej są ich laureatami. Czyżby na naszych oczach następowała „zmiana warty”? Tak czy inaczej warto wiedzieć, jak młode pokolenie postrzega współczesną rolę biżuterii. Polecamy wywiad z Michaliną Owczarek, studentką Akademii Sztuk Pięknych w £odzi, laureatką nagrody MCT w konkursie Projekt i 2. miejsca w konkursie Prezentacje. Młoda projektantka opowiada o swoich pomysłach na biżuterię, roli ozdób jako nośnika ważnych treści oraz „drugim życiu” przedmiotów.

Od 2004 roku na targach Złoto Srebro Czas wręczany jest Medal ¦w. Eligiusza wraz z honorowym tytułem Złotnika Roku. Jolanta Kosakowska, sekretarz Ogólnopolskiej Komisji Złotniczo-Jubilerskiej ZRP, wyjaśnia główne założenia regulaminu oraz idee przyświecające organizatorom.

czytaj więcej