W sobotę 28 marca podczas targów Amberif w Gdańsku odbyło się spotkanie poświęcone tematowi nowej lokalizacji targów Złoto Srebro Czas, w którym wzięło udział liczne grono zainteresowanych wystawców tych targów.

Główną przyczyną zwołania spotkania była potrzeba sprostowania nieprawdziwych informacji dotyczących zarówno organizatora, jak i samej lokalizacji, jak również dyskusji z wystawcami i udzielenia odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Tym bardziej paląca, że pojawiła się groźba rozbicia branży poprzez inicjatorów nowej imprezy wystawienniczej.

Przedstawiciele branży, którzy licznie przybyli na spotkanie, mieli wiele konkretnych pytań dotyczących nowej lokalizacji targów Złoto Srebro Czas w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Dopytywali oni przede wszystkim o warunki lokalizacyjne i techniczne nowych obiektów targowych, kwestie bezpieczeństwa oraz bazę hotelową w bliskiej odległości. Wyrazili swoje obawy związane z groźbą rozbicia branży na dwie imprezy targowe, formułując jasno swoje niezadowolenie z tego faktu i obligując adwersarzy do wypracowania takiego stanowiska, które miałoby na celu przede wszystkim dobro branży.

Prezes MCT Rafał Galimski oraz prezes PSP Paweł Montewka przekonywali uczestników spotkania do nowej hali, przywołując takie argumenty jak ponad 10 000 m2 powierzchni wystawienniczej w nowoczesnym centrum, 190 imprez i ponad 200 000 odwiedzających rocznie. Zdementowali oni pogłoski o trudnościach dojazdowych: odległość 9 km od centrum miasta zajmuje 20 minut jazdy autem, most £azienkowski zostanie oddany do użytku do końca bieżącego roku. Podzielili się oni z zebranymi również informacją o 8-procentowej zniżce na powierzchnię wystawienniczą dla wystawców oraz o planowanej kampanii informacyjnej adresowanej przede wszystkim do kupców – w ten sposób udało się uspokoić obawy wystawców związane z frekwencją odwiedzających targi Złoto Srebro Czas.

Organizatorzy targów Złoto Srebro Czas mają świadomość, że trwające ponad godzinę spotkanie z wystawcami nie przyniosło odpowiedzi na wszystkie nękające ich pytania, dlatego w najbliższych dniach zostanie przygotowany specjalny zbiór odpowiedzi na najczęściej zadawane w trakcie spotkania pytania, jak również informacji, którymi organizator chciałby się podzielić z potencjalnymi wystawcami.