Dzisiaj w programie „Kawa czy herbata?” wystąpiły: Ewa Junczyk- Ziomecka, konsul generalny RP w Nowym Jorku i Jadwiga Czartoryska, prezes Fundacji Orange, laureatka Bursztynowej Róży w 2009 roku.

Wypowiedzi obu Pań poświęcone były wspomnieniom działalności społecznej Marii Kaczyńskiej. Jednym z wyróżnień za te działania, jakim została uhonorowana Pierwsza Dama była Bursztynowa Róża po hasłem „Miej serce i patrzaj w serce– przeciw obojętności”, przyznana przez środowisko jubilerskie w 2008 roku na targach Złoto Srebro Czas.  Ewa Junczyk –Ziomecka, jako była minister w Kancelarii Prezydenta RP i osoba zaprzyjaźniona z państwem Kaczyńskimi, przypomniała najważniejsze wydarzenia, które wsparła Pierwsza Dama, jak również moment, kiedy wspólnie z Prezydentową i Izabelą Tomaszewską, zastanawiały się nad wskazaniem następczyni.

I tak kolejną laureatką godną tego wyróżnienia, wskazaną przez Marię Kaczyńską, została Jadwiga Czartoryska- prezes Fundacji Orange, która realizuje m.in. programy: „Szkoła bez przemocy”, „Telefon do mamy”, „Dźwięki marzeń”.

Bursztynowa Róża stała się symbolem pamięci o Marii Kaczyńskiej. Jako organizatorzy Targów, będziemy kontynuować ten projekt i już poprosiliśmy panią Czartoryską o wytypowanie osoby zasługującej na to wyróżnienie w 2010 roku.

 

Jest nam przykro, że pani Maria Kaczyńska nie będzie z nami podczas tego wydarzenia, ale mamy nadzieję, że będą osoby z jej otoczenia, które ją wspierały i pomagały przy wielu projektach społecznych.