Na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych 5 lutego br. został wybrany nowy zarząd, na czele którego przez najbliższe dwa lata będzie stał prezes Marcin Tymiński. „To historyczny moment” – podsumował wyniki głosowania dotychczasowy wiceprezes Tomasz Stajszczak.

Za kandydaturą Marcina Tymińskiego na to stanowisko głosowali wszyscy obecni – 34 członków liczącej 120 osób organizacji. „Jestem przekonany, że z nowym zarządem uda się wprowadzić zmiany na lepsze” – powiedział nowy prezes. Zachęcał także do zgłaszania propozycji dotyczących działalności zarządu. „Chcielibyśmy wiedzieć, czego wszyscy od nas oczekują – Wasze podpowiedzi przyspieszą proces zmian” – dodał.

Proces zapowiadanych zmian koordynować będą wybrani do zarządu: Paweł Kaczyński, Tomasz Stajszczak, Remigiusz Grodzicki, Wojciech Rygało i Radosław Szwed. Członkami Rady Programowej zostali: Andrzej Bielak, Jacek Byczewski, Bogumił Bytomski, Paweł Podbielski-Kowalski, Zofia i Witold Kozubscy, Oliwia Kuczyńska, Mariusz Pajączkowski.
Wszystkim – a zwłaszcza nowemu prezesowi – serdecznie gratulujemy. życzymy sukcesów i mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę.

Jednocześnie pragniemy bardzo gorąco podziękować za dotychczasową, bardzo udaną współpracę Andrzejowi Bielakowi, który stał na czele STFZ od momentu powołania do życia tej organizacji w 1991 r. W ciągu minionych 20 lat- w jednym i w drugim wcieleniu targów jubilerskich w Warszawie udało nam się zrealizować wiele ciekawych projektów, których celem była i jest nadal promocja sztuki złotniczej i jej twórców. Andrzejowi Bielakowi życzymy dalszych sukcesów na drodze zawodowej i w życiu osobistym i oczywiście liczymy na dalszą współpracę.