„Cieszę się, że możemy zaprezentować nową jakość, a najbardziej jesteśmy dumni z tego, że Państwo to doceniacie i jesteście tu dziś z nami” – tak powitał gości 16. edycji Targów Biżuterii i Zegarków Złoto Srebro Czas Krzysztof Rafał Galimski, prezes Międzynarodowego Centrum Targowego.

Mówiąc o nowej jakości, prezes Galimski wymieniał m.in. nową lokalizację otwierającą wiele nowych możliwości, nowy wygląd Galerii Projektantów, którego „nie powstydziłyby się żadne europejskie targi”, nowy organizowany po raz pierwszy konkurs „Mistrz Złota, Mistrz Srebra, Mistrz Czasu i Mistrz Przestrzeni 3D” oraz szereg nowych działań promujących targi i wystawców, jak również umacniających ich markę, które zostały podjęte w ostatnich miesiącach.

Siłę marki Złoto Srebro Czas potwierdza m.in. obecność wielu znamienitych gości na tegorocznej uroczystości otwarcia targów. Oprócz przedstawicieli większości organizacji branżowych uczestniczyli w niej m.in. ambasador Chińskiej Republiki Ludowej Xu Jian, poseł Jerzy Borowczak, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska Krzysztof Przybył. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili także mistrzyni świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk i znany showmen Szymon Majewski, którzy odebrali nagrody specjalne przyznawane w imieniu organizacji i środowisk skupionych wokół targów Złoto Srebro Czas. Wręczając mistrzyni świata młot pokryty galwanicznie 24-karatowym złotem przez mistrza złotnictwa i brązownictwa Jerzego Stachurskiego mistrzowie rzemiosła artystycznego dziękowali jej „za wspaniały wynik, ale przede wszystkim za ciężką pracę, jaką włożyła, by ten wynik osiągnąć”. „Widzimy w tym wysiłku pewną analogię do naszej pracy, koniecznej do osiągnięcia mistrzostwa w zawodzie” – podkreślała Olga Werbeniec, prezes Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów.

16. edycja targów Złoto Srebro Czas skupiła 170 wystawców z kraju i zagranicy, którzy przez trzy dni będą prezentować najnowsze kolekcje biżuterii złotej, srebrnej, bursztynowej, modowej i designerskiej, jak również kamienie szlachetne, maszyny i narzędzia oraz półprodukty do produkcji biżuterii. To pierwsza edycja targów, która odbywa się w nowej lokalizacji w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C w Warszawie. Pierwszego dnia imprezę odwiedziło ponad 1000 osób.