Eleganckie biało-czarne stoiska utrzymane w spójnej konwencji estetycznej – tak od tego roku Galeria Projektantów na targach Złoto Srebro Czas zyska nowoczesny wizerunek. To efekt zacieśniania współpracy STFZ z MCT i PSP.

Zgodnie z zapowiedziami, zmiana lokalizacji targów Złoto Srebro Czas to… początek procesu zmian. Wszystkie mają na celu zwiększenie atrakcyjności imprezy – i to pod wieloma względami. I tak względy estetyczne i – co za tym idzie – również biznesowe zaważyły na decyzji unowocześnienia Galerii Projektantów. Od tego roku kolekcje artystów plastyków i projektantów biżuterii zrzeszonych w Stowarzyszeniu Twórców Form Złotniczych będą prezentowane w zupełnie nowej aranżacji.

„Nowa koncepcja wystawiennicza Galerii Projektantów to partnerski pomysł STFZ i organizatorów targów Złoto Srebro Czas. Jesteśmy zgodni co do tego, że biżuteria autorska – jeden z filarów tych targów i wizytówka Polski zagranicą – zasługuje na bardziej nowoczesną ekspozycję” – mówi Marcin Tymiński, prezes STFZ. I dodaje: „Jest to jeden z kilku projektów , jakie aktualnie wspólnie realizujemy. Jesteśmy partnerami od 16 lat i razem pracujemy nad nową, lepszą jakością imprezy – niezależnie od lokalizacji”.

Nowa Galeria Projektantów STFZ będzie się teraz prezentować w eleganckiej biało-czarnej odsłonie na stoiskach o wymiarach 1,5 m x 0,5 m, umożliwiających ekspozycję w poziomie i pionie. „Przygotowując projekt, brałam pod uwagę aktualne trendy w dziedzinie projektowania stoisk, ale też takie praktyczne czynniki, jak możliwość dowolnej aranżacji wystawy i jej poszerzania oraz większa otwartość na oglądających. Istotna była również łatwość składania, transportowania i przechowywania” – wyjaśniła Martyna Tejwan, autorka koncepcji zabudowy i członkini STFZ.

Projekt Galerii wkracza powoli w fazę realizacji. Na tym etapie zainteresowanie nowymi stoiskami, jak ocenia prezes Tymiński, jest duże. Skorzystać mogą z nich tylko członkowie STFZ, pozostałe osoby zainteresowane prezentacją oferty w Galerii Projektantów mogą skorzystać z zabudowy własnej lub targowej.

Warunki uczestnictwa oraz formularze zgłoszeniowe dla Galerii Projektantów